wyzwanie jestem cichy tydzien 2

Jestem #cichy – tydzień 2

15 stycznia

0  Komentarzy

Drugi tydzień wyzwania mam już za sobą. Dlatego kilka obserwacji...

W zeszłym tygodniu dwukrotnie wyłamałem się z wyzwania, nieświadomie zagalopowałem się i zacząłem zagadywać swojego rozmówcę/rozmówczynię, co sprawiło, że musiałem zastanowić się z czego to wynika.

Wartościowe pytania: Czy jest tak, że...
- mam jakiś brak w sobie, który pcha mnie ku temu, żeby koniecznie opowiadać o sobie?
- czuję się przymuszony, żeby odpowiedzieć, dodać siebie do rozmowy, bez zastanowienia co w ten sposób wnoszę? Dlaczego tak czuję?
- nie czuję się komfortowo w swojej ciszy i słuchaniu? Nie potrafię znaleźć w sobie miejsca dla tego, co mówi drugi człowiek? Czemu właściwie cisza miałaby rodzić dyskomfort?
- a może po prostu za bardzo jestem skoncentrowany na sobie w ciągu dnia i trudno mi się ot tak, za pstryknięciem palców przestawić na słuchanie kogoś, nie siebie. Brakuje uważności.

Prawdopodobnie odpowiedzią jest, że... po trochu z każdego. 

Dlatego kontynuuję praktykę bycia #cichym w kolejny tydzień i zbieram wnioski do podsumowania pod koniec miesiąca.

Przyłącz się! Zaobserwuj jak to działa u Ciebie.

Powiązane wpisy:

Zamiast dawać rady innym…
Uwielbiamy udzielać rad innym, zapominając przy tym, żeby wpierw się spytać, ustalić, czy ten, komu chcemy udzielić rady w ogóle[...]
Jestem #cichy – tydzień 2
Drugi tydzień wyzwania mam już za sobą. Dlatego kilka obserwacji... W zeszłym tygodniu dwukrotnie wyłamałem się z wyzwania, nieświadomie zagalopowałem[...]
Jestem #cichy – tydzień 1
Mija pierwszy tydzień wyzwaniaJestem #cichy i czas na małe podsumowanie.Wyzwanie polega na kierowaniu się jedną główną dewizą - postawą przez[...]
Styczeń: Jestem #cichy [wyzwanie] – Przyłącz się!
Nowy rok to zwykle czas porządkowania, lub podsumowań po poprzednim i nowe cele. Od tygodnia określałem sobie cele na najbliższe[...]

O autorze

Irek Krajewski

Tworzę strony internetowe w Wordpressie w ikreacja.pl oraz startup technologiczny connectorio.com. Biegam, kocham taniec, czytam w jęz. angielskim i francuskim. Choć jestem inżynierem, zawsze interesował mnie człowiek i emocje. Prostego Facet stworzyłem właśnie po to, żeby je zgłębiać.

Wpisy z tej samej kategorii

Robiąc mniej, robimy więcej

Robiąc mniej, robimy więcej
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Weź BlogBook'a z najlepszymi wpisami

To 200 stron strategii i metod na radzenie sobie z emocjami i sposobów na konstruktywne myślenie w obliczu trudnych wyzwań. Zapisz się na listę mailową i odbierz swojego BlogBooka teraz!

>