O mnie

O mnie w minutę

- Digital Marketer w iKreacja.pl (własna działaność).

- Spec od WordPressa, organicznego SEO i content-marketingu.

- Twórca cyfrowy w: eWydajni.pl i iKreacja Fundamenty.

- Z wykształcenia mgr inż. budownictwa (6 lat w zawodzie).

- Kiedyś project-manager w branży prefabrykacji (do 2010 r.).

- Do 2019 r. na etacie po 1 nieudanej próbie działań na wł. rachunek.

- Z wyboru mikro-przedsiębiorca, startupper (m.in. ConnectorIO).

- Rocznik 79, ojciec córki (ur. 2014 r.), choć nie mąż.

- Dzielę czas między Warszawą a rodzinnym Gdańskiem.

- Lubię MMA (UFC), dobre kino, tańczyć, czytać, słuchać podcastów.

- Biegam 5, 10, 21 i 42 km. Trenuję BJJ (brazylijskie jiu-jitsu).

- Chcę żyć zdrowo, dlatego stosuję IF 16/8, zimne prysznice i sauny.

- Studiuję stoicyzm, interesuję się CBT.

- Nie lubię neo-bullshitu i udawania, że można na skróty do celu.

Irek Krajewski | ProstyFacet.pl

O mnie w 5 minut (jeśli chcesz dowiedzieć się co robiłem zanim założyłem ten blog)

Mam bogatą przeszłość z racji tego, że zawsze byłem ciekawy świata, ale to nie miejsce na pisanie biografii.
Emocje są ważniejsze, ale postanowiłem tu umieścić parę faktów i dokonań - to też część mojej historii.

Kilka ciekawostek:

 • Mieszkałem kiedyś przez łącznie rok w Afryce - jako 8-letni chłopak, który nie znał zupełnie języka francuskiego, a poszedł do prywatnej podstawówki prowadzonej przez Francuzów.
  Oprócz tego mówię i czytam po angielsku. Uczyłem się także niemieckiego i hiszpańskiego - sporo rozumiem w tych językach.
 • Lubię się uczyć języków, także tych "sztucznych", to jest maszynowych. Jako mały dzieciak przepisywałem i modyfikowałem programy w języku Basic na komputerze ZX Spectrum, później na Amidze, a następnie w Pascalu i VisualBasic w czasach liceum.
 • Startowałem w liceum w genialnym konkursie Odyseja Umysłu (dwukrotnie), później przez kilka lat sędziowałem, m.in. za granicą - w Kiszyniowie, w Mołdawii. Stąd wyniosłem kilka ważnych wartości.
 • Po studiach wyjechałem do Francji i mieszkałem przez 2,5 roku w Avignon, pracowałem przy projektach związanych z projektowaniem i wytwarzaniem prefabrykatów strunobetonowych. Pracowałem w dziale badań i rozwoju (R&D), projekty były prowadzone w metodyce Prince2.
 • Potem wróciłem do Polski i kontynuowałem pracę we Wrocławiu - uwielbiam to miasto! Tam wpadłem w wir tanga argentyńskiego, które mnie do reszty pochłonęło. Zacząłem współtworzyć wrocławski tangomaraton, do dziś to robię. W 2018 r. odbędzie się już ósma edycja!
  We Wrocławiu poznałem Kamila Cebulskiego.
 • Tak bardzo kochałem tango i na tyle brakowało mi po jakimś czasie wyzwań w pracy, że przeprowadziłem się pod Warszawę do korporacji budowlanej. Epizod pracowy trwał krótko, tangowy dłużej.
 • Zamieszkałem w Warszawie i zacząłem pracę w firmie, która sprzedaje oprogramowanie do projektowania dla architektów i inżynierów budownictwa. Myślałem też o własnym biznesie, zrobiłem studia z zarządzania projektami na SGH oraz ukończyłem kurs podstawowy w Alternatywnej Szkole Biznesu i Rozwoju Osobowego.
 • Myślałem, że własny biznes to takie proste i zacząłem robić dwie działalności, które nie wypaliły! Ale na całe szczęście wiele się nauczyłem - zwłaszcza podejścia do klienta (język korzyści, ułatwianie życia ludziom, przez dawanie korzyści i wartości, zamiast "pchania" produktów) oraz marketingu internetowego i pozycjonowania.
 • W międzyczasie się ożeniłem, urodziła mi się córeczka. Małżeństwo niestety się nie udało i rozstaliśmy się. To rozstanie było dla mnie trudnym przeżyciem, wpadłem w depresję, ale wyszedłem z tego dzięki terapii poznawczo-behawioralnej i było to zwrotnym punktem w moim życiu.
 • We wrześniu 2016 miałem niezłą kraksę samochodową na autostradzie. Jechałem sam, a żaden inny samochód nie ucierpiał w wypadku - ja przysnąłem na mikrosekundę. Efekt: złamany obojczyk, do postanowienia, że muszę dbać o sen też szybko doszedłem. Od tamtej pory w Warszawie nie jeżdżę samochodem, tylko komunikacją miejską albo rowerem, aczkolwiek nie mam żadnej traumy i zdarzało mi się wypożyczać samochód.
 • Stworzyłem blog Zdrowy-Dom, rozkręciłem go do 10-15 tys. wejść miesięcznie i po dwóch latach go sprzedałem. Blog tematyczny był dla mnie świetnym poligonem doświadczalnym, dzięki któremu mogłem sprawdzić jakie strategie działają w internecie, a które nie.
 • Tworzę strony internetowe - głównie w WordPressie, jak i w tzw. bibliotece Bootstrap. Pracuję nad serwisem internetowym zakodowanym w Python/Django. Pracuję też w firmie Google w ochronie.

Czy można być silnym i wrażliwym facetem?

Można - łącząc swoje najlepsze cechy i właściwości.

Jesteśmy różni i każdemu dano inny zestaw cech, które można rozwijać przez prawie całe życie, o ile tylko nie osiądziemy wygodnie na laurach. Dlatego jeśli nie jesteś w czymś dobry dzisiaj, możesz być w tym lepszy jutro, o ile tylko chcesz budować tę umiejętność. 

Dla mnie bogactwem człowieka była zawsze ta różnorodność i elastyczność. To mnie fascynuje! 

“Prosty Facet, to świadomy swego wnętrza chłop, co potrafi z lwami tańczyć, schłodzić w żyłach krew, gdy potrzeba, lecz i ogrzać zdoła ją, serce ku duszy bratniej zbliży, gdy wymaga tego sytuacja.”

Ireneusz Krajewski

Na zakończenie

Na tym blogu stawiam sobie ambitne cele i zapraszam Cię do ich śledzenia i inspirowania się. Podpatruj z czym się mierzę, z jakiej wiedzy korzystam, co działa lepiej, a co gorzej - oby to sprawdziło się u Ciebie.

Chcę się podzielić tymi doświadczeniami z Tobą, abyś też mógł zmienić swoje życie na bardziej pozytywne i celowe.

Jeśli potrzebujesz czegoś więcej...

Szukasz pomocy przy ustalaniu celów, zrównoważeniu ich, chcesz mieć dobry work-life balance, lub czujesz, że chcesz mi o czymś napisać, to przejdź na stronę kontaktu.

Chcesz więcej Prostego Faceta?

Wybierz jeden z poniższych wpisów

>

Blog Book
2018-19

Wszystkie wpisy w PDF!

Zgarnij blogbooka, z kolekcją najlepszych wskazówek i garścią motywacji do działania.
MEGA-Wartość!