O mnie

O mnie w minutę

- Digital Project Manager w iKreacja.pl (własna działaność).

- Z wykształcenia mgr inż. budownictwa (6 lat w zawodzie).

- Kiedyś project-manager w branży prefabrykacji (do 2010 r.).

- Obecnie Product Owner w branży produkcyjnej i IT.

- Twórca cyfrowy w iKreacja Fundamenty.

- Od 2019 r. pracuję na własny rachunek.

- Rocznik 79, ojciec córki (ur. 2014 r.), choć nie mąż.

- Mieszkam nad morzem - w Gdańsku.

- Lubię MMA (UFC), dobre kino, tańczyć, czytać, słuchać podcastów.

- Biegam 5, 10, 21 i 42 km. Trenuję BJJ (brazylijskie jiu-jitsu).

- Chcę żyć zdrowo, dlatego stosuję IF 16/8, zimne prysznice i sauny.

- Lubię współczesny stoicyzm, interesuję się CBT.

- Nie lubię neo-bullshitu i udawania, że można na skróty do celu.

Prosty Facet | Irek Krajewski

Finisz Maratonu Gdańskiego. Niewyraźnie uśmiechnięty, bo wyczerpany.

O mnie w 5 minut (jeśli chcesz dowiedzieć się co robiłem zanim założyłem ten blog)

Mam bogatą przeszłość z racji tego, że zawsze byłem ciekawy świata, ale to nie miejsce na pisanie biografii.
Emocje są ważniejsze, ale postanowiłem tu umieścić parę faktów i dokonań - to też część mojej historii.

Kilka ciekawostek:

 • Mieszkałem kiedyś przez łącznie rok w Afryce - jako 8-letni chłopak, który nie znał zupełnie języka francuskiego, a poszedł do prywatnej podstawówki prowadzonej przez Francuzów.
  Oprócz tego mówię i czytam po angielsku. Uczyłem się także niemieckiego i hiszpańskiego - sporo rozumiem w tych językach.
 • Lubię się uczyć języków, także tych "sztucznych", to jest maszynowych. Jako mały dzieciak przepisywałem i modyfikowałem programy w języku Basic na komputerze ZX Spectrum, później na Amidze, a następnie w Pascalu i VisualBasic w czasach liceum.
 • Startowałem w liceum w genialnym konkursie Odyseja Umysłu (dwukrotnie), później przez kilka lat sędziowałem, m.in. za granicą - w Kiszyniowie, w Mołdawii. Stąd wyniosłem kilka ważnych wartości.
 • Po studiach wyjechałem do Francji i mieszkałem przez 2,5 roku w Avignon, pracowałem przy projektach związanych z projektowaniem i wytwarzaniem prefabrykatów strunobetonowych. Pracowałem w dziale badań i rozwoju (R&D), projekty były prowadzone w metodyce Prince2.
 • Potem wróciłem do Polski i kontynuowałem pracę we Wrocławiu - uwielbiam to miasto! Tam wpadłem w wir tanga argentyńskiego, które mnie do reszty pochłonęło. Zacząłem współtworzyć wrocławski tangomaraton, do dziś to robię. W 2018 r. odbędzie się już ósma edycja!
  We Wrocławiu poznałem Kamila Cebulskiego.
 • Tak bardzo kochałem tango i na tyle brakowało mi po jakimś czasie wyzwań w pracy, że przeprowadziłem się pod Warszawę do korporacji budowlanej. Epizod pracowy trwał krótko, tangowy dłużej.
 • Zamieszkałem w Warszawie i zacząłem pracę w firmie, która sprzedaje oprogramowanie do projektowania dla architektów i inżynierów budownictwa. Myślałem też o własnym biznesie, zrobiłem studia z zarządzania projektami na SGH oraz ukończyłem kurs podstawowy w Alternatywnej Szkole Biznesu i Rozwoju Osobowego.
 • Myślałem, że własny biznes to takie proste i zacząłem robić dwie działalności, które nie wypaliły! Ale na całe szczęście wiele się nauczyłem - zwłaszcza podejścia do klienta (język korzyści, ułatwianie życia ludziom, przez dawanie korzyści i wartości, zamiast "pchania" produktów) oraz marketingu internetowego i pozycjonowania.
 • W międzyczasie się ożeniłem, urodziła mi się córeczka. Małżeństwo niestety się nie udało i rozstaliśmy się. To rozstanie było dla mnie trudnym przeżyciem, wpadłem w depresję, ale wyszedłem z tego dzięki terapii poznawczo-behawioralnej i było to zwrotnym punktem w moim życiu.
 • We wrześniu 2016 miałem niezłą kraksę samochodową na autostradzie. Jechałem sam, a żaden inny samochód nie ucierpiał w wypadku - ja przysnąłem na mikrosekundę. Efekt: złamany obojczyk, do postanowienia, że muszę dbać o sen też szybko doszedłem. Od tamtej pory w Warszawie nie jeżdżę samochodem, tylko komunikacją miejską albo rowerem, aczkolwiek nie mam żadnej traumy i zdarzało mi się wypożyczać samochód.
 • Tworzę różne projekty i treści cyfrowe - głównie w WordPressie. Stworzyłem między innymi newsletter o produktywności Produktywny Ninja i kurs dla osób, które chcą mieć system, który pomoże im przechować swoje wszelkie pomysły i notatki całkowicie w świecie cyfrowym i mieć do nich dostęp z każdego miejsca na świecie Cyfrowy Umysł.

Czy facet może być silny i wrażliwy?

Oczywiście! Połącz w sobie najlepsze cechy. Każdy z nas ma unikalne talenty, które można rozwijać przez całe życie.  Jeśli dziś nie jesteś w czymś dobry, możesz stać się lepszy jutro.
Różnorodność i elastyczność to prawdziwe bogactwo - zainspiruj się tym!

“Prosty Facet, to świadomy swego wnętrza chłop, co z lwami tańczyć potrafi. Schłodzić w żyłach krew, gdy potrzeba, lecz i ogrzać zdoła ją, gdy wymaga tego sytuacja. Serce ku duszy bratniej zbliży, a wrogów pogoni tam, gdzie rośnie pieprz.”

Ireneusz Krajewski

Na zakończenie

Na tym blogu stawiam sobie ambitne cele i zapraszam Cię do ich śledzenia i inspirowania się. Podpatruj z czym się mierzę, z jakiej wiedzy korzystam, co działa lepiej, a co gorzej - oby to sprawdziło się u Ciebie.

Chcę się podzielić tymi doświadczeniami z Tobą, abyś też mógł zmienić swoje życie na bardziej pozytywne i celowe.

Jeśli potrzebujesz czegoś więcej...

Odkryj tajemnice osiągania celów i idealnej równowagi między pracą a życiem prywatnym! Kliknij tutaj i skontaktuj się ze mną, aby wspólnie znaleźć rozwiązania na Twoje wyzwania!

Chcesz więcej Prostego Faceta?

Wybierz jeden z poniższych wpisów

>