wyzwanie codzienny bloger

Brak wpisów? Co dalej? Porządki i do przodu!

18 listopada

0  Komentarzy

No i zdarzyło się - wczoraj i przedwczoraj nie było wpisu, a tym samym, zgodnie z zasadami, które wpisałem tu - zeruję licznik wpisów i od nowa startuję z poziomem 1 (codziennie przez 30 dni dodaję wpis na blogu).

Co robić?
Podnieść się i wymyślić jak tego uniknąć w przyszłości. Najważniejsze, gdy Twoja porażka nie sprawia, że zaczynasz się biczować, lub uznawać to za słabość. NIE!
Ja tak nie robię, choć potrafiłem krytykować siebie w przeszłości - Zamiast tego szukam sposoby na poradzenie sobie z poziomem 1 w inny sposób, niż dotychczas i być przygotowanym na wszystko.

Czy brak wpisu był podyktowany lenistwem? Nie. W swoim życiu mam ustalone priorytety - Rodzina jest moim priorytetem nr 1 i w czwartek wieczór niespodziewanie musiałem zająć się czymś innym niż wpisem (zw. z córeczką) - poszedłem spać po 2:00, zamiast między 22 a 23. Wczoraj musiałem odespać, dziś wracam do wyzwania codzienny bloger.

Zmiany

Wyzwania są czymś, co ma mnie ciągnąć do przodu, wytrącać ze strefy komfortu, zmuszać do budowania nowych umiejętności, dawać nowe doświadczenia.
Pierwsze prawie udane 30 dni nauczyło mnie, żeby nie bać się dodawać wpisów takich, jakie są, mimo że są niedoskonałe - chodziło o to, żeby zacząć. 
Dzięki temu, że zacząłem pisać, zgromadziłem materiał, który pozwala mi już coś ocenić, z czegoś zrezygnować, coś ulepszyć.

Co dalej na blogu?

Codzienne pisanie staje się chaotyczne, jeżeli tylko opiera się na ilości, ale zdawałem sobie z tego sprawę i uniknięcie chaosu nie było celem poziomu 1.

Mój główny CEL: 

Moim głównym celem jest poziom 3 i cały rok codziennego dodawania wpisów i znalezienia sposobów na to, żeby było one spójne, konkretne, autorskie. Jeśli w 2018 codziennie znajdzie się tu wpis, to będę zadowolony.

Wartość dla Ciebie:

Blog nie jest tylko dla mnie, to zapis moich zmagań z problemami, z którymi się spotykam i kolekcja doświadczeń oraz wiedzy, która pozwala i dotychczas pozwalała wykonywać "skoki rozwojowe" w życiu, ale piszę go z wiarą, że przyda się Tobie.

Lista zmian na tydzień 47

  1. Ruszam od zera z poziomem 1 - 30 dni/30 wpisów - codziennie jeden.
  2. Dbam o spójność - główna tematyka bloga znajduje się tutaj (w opracowaniu).
  3. Poprawa jakości. Wyzwanie jest bardzo trudne, pojawiają się chwile zmęczenia - sposób: mini-wpisy w dni parzyste/nieparzyste + opracowanie tematyki wpisu na kolejny dzień i dłuższy wpis zbieżny z określoną tematyką z p.2. 
  4. Wyróżnienie wpisów jakościowych. Każdy dłuższy wpis musi posiadać ilustrację i zostanie wyróżniony na stronie domowej, krótkie wpisy zostaną zdjęte ze strony głównej i pojawią się na blogu.
    Ze strony głównej znikają wpisy z kategorii: "Szorty".
  5. Czytelność - ze strony głównej znikają kategorie niekonkretne lub nieosobiste. Na tę chwilę znikają kategorie: "Ogólne" i "Nauka" (są to głównie wpisy z cytatami, albo źródłami naukowym i podsumowaniami - to wpisy pomocnicze dla podparcia innych tematów na blogu - moich doświadczeń, a te zyskują pierwszeństwo, bo mój blog nie jest blogiem eksperckim, tylko osobistym).
  6. Eksperymentowanie, zapisywanie doświadczeń na stronie wyzwania i szybkie dostosowywanie (tzw. "zwinność", jak w agile management).

Do zobaczenia / przeczytania w kolejnym wpisie!

Serdecznie zapraszam,
Irek Krajewski


O autorze

Irek Krajewski

Tworzę strony internetowe w Wordpressie w ikreacja.pl oraz startup technologiczny connectorio.com. Biegam, kocham taniec, czytam w jęz. angielskim i francuskim. Choć jestem inżynierem, zawsze interesował mnie człowiek i emocje. Prostego Facet stworzyłem właśnie po to, żeby je zgłębiać.

Wpisy z tej samej kategorii

Robiąc mniej, robimy więcej

Robiąc mniej, robimy więcej
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Weź BlogBook'a z najlepszymi wpisami

To 200 stron strategii i metod na radzenie sobie z emocjami i sposobów na konstruktywne myślenie w obliczu trudnych wyzwań. Zapisz się na listę mailową i odbierz swojego BlogBooka teraz!

>