prosty facet blog wpis

Im bardziej się starasz, tym gorzej wychodzi. Dlaczego?

15 grudnia

Czasami jest tak, że im bardziej się starasz, tym gorzej wychodzi, a pomimo to próbujesz dalej wkładać wysiłek w coś, co nie przynosi efektów. Dlaczego tak się dzieje?

To niewłaściwie postawione pytanie!

Jeżeli coś nie wychodzi, a Ty masz poczucie, że się starasz i powinno to przynieść rezultaty, to znaczy, że albo straciłeś gdzieś poczucie realizmu, albo starasz się dla samego siebie i działasz z przekonania, że będzie inaczej, mimo że nie jest!

Bądź ekonomiczny i szczery wobec samego siebie.
- Jeżeli wkładasz w coś wysiłek z myślą, że inni to docenią, a rzeczywistość pokazuje Ci, że tak nie jest - to utraciłeś poczucie realizmu.
- Jeśli wierzysz, że wysiłek, który powinien przynieść pozytywny efekt, bo kierujesz się dobrymi, zdrowymi zasadami, ale nie doceniają "inni", to może oznaczać, że ci "inni" mają inną hierarchię wartości, inaczej oceniają to, czego doświadczają i co ważne mają do tego całkowite prawo.

Fakt 1. Nie zmienisz "innych", może zmienić swoje nastawienie do tego, co robisz.

Fakt 2. Jeśli myślisz, że coś robisz dla innych, to z reguły robisz to dla siebie, z jakiejś egoistycznej, głębiej skrywanej motywacji - tu pomoże szczerość wobec siebie i trzeźwa ocena sytuacji.

Fakt 3. Gdy powtarzasz te same działania, a wciąż uzyskujesz podobne, choć negatywne w Twoim odczuciu rezultaty, to musisz być szaleńcem, by spodziewać się, że to zmieni się w przyszłości. Nie! Nie zakładaj tak. Prawo liczb jest proste - im częściej coś się powtarza, tym bardziej się utrwala.

To jak? W jakim punkcie rzeczywiście jesteś i co zamierzasz z tym zrobić dzisiaj?


O autorze

Irek Krajewski

Tworzę strony internetowe w Wordpressie w ikreacja.pl oraz startup technologiczny connectorio.com. Biegam, kocham taniec, czytam w jęz. angielskim i francuskim. Choć jestem inżynierem, zawsze interesował mnie człowiek i emocje. Prostego Facet stworzyłem właśnie po to, żeby je zgłębiać.

Wpisy z tej samej kategorii

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Weź BlogBook'a z najlepszymi wpisami

To 200 stron strategii i metod na radzenie sobie z emocjami i sposobów na konstruktywne myślenie w obliczu trudnych wyzwań. Zapisz się na listę mailową i odbierz swojego BlogBooka teraz!

>