prosty facet blog wpis

Życie to nie gra, to seria gier!

19 czerwca

0  Komentarzy

“Można przegrać bitwę, ale ostatecznie wygrać wojnę” - rzekł ponoć kiedyś Napoleon Bonaparte, choć niektórzy przypisują podobne słowa pisarzowi H. Jacksonowi Brown’owi Jr.

Życie nie jest grą, tylko serią gier o różnych wynikach i raz możesz przegrać, ale nie oznacza to, że powinieneś spisywać swoje starania w innych “grach” na straty.

Podobnie z wygraną, możesz wygrać raz, drugi, jednak gdy osiądziesz na laurach i przestaniesz się rozwijać, prawdopodobnie prędko zaliczyć spektakularną porażkę.

Przywiązujemy się do wyników. Tak, zwłaszcza my - mężczyźni. Sztuką jest w tym całym ferworze walki i starań nie zapomnieć o tym, że możemy wygrać, ale również zostać pokonani. Najczęściej pokonujemy samych siebie przez przywiązanie do pojedynczego wyniku.

Życie to seria gier o różnych wynikach. Ucz się patrzeć na nie jako na proces - drogę. Twoje życie może ulegać nieustannemu przeobrażaniu, Ty możesz stawać się sprawniejszy, zwinniejszy, mądrzejszy, dojrzalszy, lepiej przygotowany do walki, do konfrontacji. Jeśli masz cel.

Prawdziwą sztuką jest mieć dalekosiężne cele, które wymagają wytrwałego dążenia do nich każdego dnia, wymagają wielkich zobowiązań i dyscypliny, nie wiążą się z natychmiastowym zadowoleniem i sukcesem.

To, że życie jest serią gier nie oznacza, że masz sobie pofolgować i czekać na kolejną okazję, puszczać w niepamięć wszelkie porażki, jako usprawiedliwienie, że jeszcze przyjdzie Twoja “Wielka Chwila”. Nie!

Życie jest serią gier - wygranych i/albo przegranych. Im częściej wygrywasz tym więcej okazji masz do mierzenia się z równymi lub lepszymi od siebie i tym szybciej się rozwijasz. Jeśli przegrasz - wyciągaj z tego naukę, ale mierz wysoko i daleko.

Porażka to okazja do nauki, a nie wyznacznik Twojego ostatecznego wyniku w Grze Życia, pod warunkiem, że nie odpuścić i nadal będziesz cisnął.

Życie to seria gier, która jest skonstruowana w taki sposób, żeby pokazać Ci kim jesteś na danym etapie swojej drogi. Nie zatrzymuj się, sprawdzaj - wygrywaj, przegrywaj, rób postępy - bądź w nieustannym ruchu.

Im więcej się nauczysz, tym więcej będziesz miał możliwości i tym szerzej będziesz mógł spoglądać na życie.

Jedna wygrana to jeszcze nie sukces! Taki sukces może zaślepić, chyba że wiesz w co grasz i wiesz, że jest to tylko część większego planu, który powoli składa się w całość.

Pełni życia Ci życzę!


O autorze

Irek Krajewski

Tworzę strony internetowe w Wordpressie w ikreacja.pl oraz startup technologiczny connectorio.com. Biegam, kocham taniec, czytam w jęz. angielskim i francuskim. Choć jestem inżynierem, zawsze interesował mnie człowiek i emocje. Prostego Facet stworzyłem właśnie po to, żeby je zgłębiać.

Wpisy z tej samej kategorii

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Weź BlogBook'a z najlepszymi wpisami

To 200 stron strategii i metod na radzenie sobie z emocjami i sposobów na konstruktywne myślenie w obliczu trudnych wyzwań. Zapisz się na listę mailową i odbierz swojego BlogBooka teraz!

>