prosty facet blog wpis

Zamiast przeciwdziałać, adaptuj myślenie do sytuacji

12 października

Wielu z nas ma ambitne marzenia o tym, żeby być bogatszym, szczęśliwszym, być człowiekiem sukcesu. Często w tej drodze do naszego celu koncentrujemy się albo na tym, jak posiąść atrybuty sukcesu, albo na tym, co robić, żeby osiągnąć pożądany stan.

Zarówno jedna, jak i druga droga jest niekompletna ponieważ pomija pewien ważny czynnik, który nadaje sens wszystkiemu - działaniu oraz atrybutom sukcesu i spaja je w całość - to sposób myślenia, który jest niezbędny do tego, żeby osiągnąć cel.

Nazwijmy to modelem mentalnym, czyli zestawem przekonań, schematów myślowym, zasad, wartości i aktywności emocjonalnej - szerokiego spektrum działania psychiki, które jest niezbędne do uzyskania efektów, które dadzą nam spełnienie - osiągnięcie celu.

1. W sytuacji, gdy chcemy zmienić swój stan zazwyczaj reagujemy niewłaściwie - próbujemy działać, wkładać energię w przeciwdziałanie niepożądanym efektom, które uzyskujemy, nie wprowadzamy żadnych istotnych zmian, a oczekujemy całkiem nowych efektów - to nie działa.

  • albo

2. Stosujemy zasadę “fake it until you make it” - otaczamy się atrybutami kojarzącymi się ze stanem, który chcemy mieć - np. atrybutami bogactwa, ale bez zrozumienia z czego one wynikają. Chcemy ograć system i przyspieszyć czas, zakładając, że “mieć to być” - to także nie działa.

Co działa?

Wytrwałe dążenie do celu poprzez stopniowe zmienianie siebie, adaptowanie się do zmian, nieustanne testowanie i poprawianie, aż nasze nowe myślenie, nowy stan psychiczny umożliwi nam spełnienie swoich marzeń, osiągnięcie celów.

To właśnie kompletne połączenie myślenie, stanu bycia z działaniem, daje właściwy rezultat.

Wszystko inne, to tylko droga na skróty.


O autorze

Irek Krajewski

Tworzę strony internetowe w Wordpressie w ikreacja.pl oraz startup technologiczny connectorio.com. Biegam, kocham taniec, czytam w jęz. angielskim i francuskim. Choć jestem inżynierem, zawsze interesował mnie człowiek i emocje. Prostego Facet stworzyłem właśnie po to, żeby je zgłębiać.

Wpisy z tej samej kategorii

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Weź BlogBook'a z najlepszymi wpisami

To 200 stron strategii i metod na radzenie sobie z emocjami i sposobów na konstruktywne myślenie w obliczu trudnych wyzwań. Zapisz się na listę mailową i odbierz swojego BlogBooka teraz!

>