prosty facet blog wpis

Nie chodzi o to, żeby kontrolować emocje, ale żeby je kanalizować.

20 grudnia

Do klasycznego pojęcia męskiej postawy przylgnęła łatka związana z opanowanie, co w domyśle oznacza kontrolowanie emocji.
Otóż... nie chodzi, żeby kontrolować emocje, ale żeby je odpowiednio kanalizować, czyli kierować je tam, gdzie zostaną spożytkowane w najbardziej konstruktywny sposób.

Czasami takim kierunkiem jest rozproszenie emocji na świat zewnętrzny, jak na przykład wypłakanie łez. Nie tylko łez szczęścia, ale i łez smutku.
Innym razem może to być spożytkowanie gniewu i złości poprzez rozładowanie napięcia w sporcie.

Najgorsze co możesz zrobić jako facet, to dusić emocję w sobie i usiłować utrzymać napięcie wewnątrz siebie.
- Prędzej czy później narośnie frustracja i ten balon pęknie, a emocje rozleją się w sposób gwałtowny i niekontrolowany.

Skanalizować emocje, to je przetworzyć i nadać im kierunek zgodny z ich energią. To uwalnia i buduje poczucie ożywienia oraz kompetencji w przeżywaniu tego co doświadczamy w pełni.


O autorze

Irek Krajewski

Tworzę strony internetowe w Wordpressie w ikreacja.pl oraz startup technologiczny connectorio.com. Biegam, kocham taniec, czytam w jęz. angielskim i francuskim. Choć jestem inżynierem, zawsze interesował mnie człowiek i emocje. Prostego Facet stworzyłem właśnie po to, żeby je zgłębiać.

Wpisy z tej samej kategorii

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Weź BlogBook'a z najlepszymi wpisami

To 200 stron strategii i metod na radzenie sobie z emocjami i sposobów na konstruktywne myślenie w obliczu trudnych wyzwań. Zapisz się na listę mailową i odbierz swojego BlogBooka teraz!

>