prosty facet blog wpis

Zacznij od siebie. Jeśli nie masz porządku w swoim pokoju nie zabieraj się za problemy tego świata.

26 grudnia

0  Komentarzy

Już sam tytuł dzisiejszego wpisu wystarczy za podsumowanie. 
Czas spędzany z ludźmi, dyskusje na szerokie tematy, w Polsce często schodzą na problemy: polityczne, lokalne i światowe, krajowe i zagraniczne itp. itd.

Lubimy czuć się ekspertami w każdej dziedzinie i wyrażać swoje zdanie, znajdować proste recepty na złożone problemy. Rzeczy w tym, że problemy globalne nie tylko nie są na tyle złożone, że nie ma dla nich prostych rozwiązań, ale przede wszystkim problem tkwi w części z nas.

Zanim zaczniesz szukać rozwiązań złożonych problemów, które raczej wychodzą poza Twoje kompetencje, sprawdź czy masz porządek w swoim mikroświecie - w rodzinie, w domu, w finansach, w relacjach z ludźmi itd.

Zacznij od tego i powoli buduj swoje kompetencje "w górę" jak piramidę. W chwili, gdy znajdziesz się na jej wierzchołku, będziesz mógł spojrzeć z góry i lepiej ocenić sytuację, a przede wszystkim będziesz posiadał umiejętności, by brać się za bardziej złożone zadania.

Od mocnych podstaw, ku szczytom.


O autorze

Irek Krajewski

Tworzę strony internetowe w Wordpressie w ikreacja.pl oraz startup technologiczny connectorio.com. Biegam, kocham taniec, czytam w jęz. angielskim i francuskim. Choć jestem inżynierem, zawsze interesował mnie człowiek i emocje. Prostego Facet stworzyłem właśnie po to, żeby je zgłębiać.

Wpisy z tej samej kategorii

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Weź BlogBook'a z najlepszymi wpisami

To 200 stron strategii i metod na radzenie sobie z emocjami i sposobów na konstruktywne myślenie w obliczu trudnych wyzwań. Zapisz się na listę mailową i odbierz swojego BlogBooka teraz!

>