prosty facet blog wpis

Wszystko musi zostać stworzone dwa razy

3 sierpnia

0  Komentarzy

Wszystko musi zostać stworzone przynajmniej dwukrotnie - po raz pierwszy Twojej głowie, a drugi raz w rzeczywistości. Każdy pomysł, który powstał naprawdę, zaczął się od pomysłu w czyjejś głowie. Dlatego wizja tego, co chcemy stworzyć jest tak bardzo ważna, bez niej nie ma realizacji.

Dlatego dokładne określenie celu, do którego dążymy jest tak ważne, żeby go osiągnąć.

Wielkie cele powstają więcej niż dwa razy - pierwszy raz w głowie, drugi raz zostają wyciągnięte z głowy na papier, albo zapisane w inny sposób, a następnie przechodzą jeszcze wiele etapów aż do ostatecznej realizacji.

Myśli są bardzo efemeryczne, dlatego cele trzeba zapisać. W ciągu dnia, tygodnia, miesiąca jesteśmy bombardowani tysiącami sygnałów, z których wiele przekłada się na nowe myśli, mniej lub bardziej znaczące, a jedne błyskawicznie zajmują miejsce tych poprzednich.

Dlatego to, co zapisane jest, a tego, co niezapisane nie ma, ginie w “szumie”.

Cel w głowie jest “łatwy” do zwizualizowania, ponieważ wyobraźnia nie ma granic, nie ma też oporów świata fizycznego, ani oporów emocjonalnych, czy toksycznych myśli, które łączą się z celem, gdy przychodzi już do jego realizacji.

Zazwyczaj jesteśmy sprawniejsi w wymyślaniu, niż w realizacji, dlaczego?

Wcale nie dlatego, że stworzyć coś realnie jest trudno, tylko dlatego, że mamy w tym mniej doświadczenia, niż w wymyślaniu.

Jak zatem zamieniać pomysły w rzeczywistość?

Po pierwsze - zapisać je.

Po drugie - nie przejmować się nadmiernie tym, czy coś się uda, czy nie uda, tak samo jak nie przejmując się tym, czy coś uda się nam wyobrazić, jesteśmy w stanie w łatwy sposób przywołać obraz zwieńczonego dzieła.

Po trzecie - działając i poświęcając temu czas i energię, bo kreacja wymaga energii.

Gdzieś pomiędzy może się pojawić planowanie, dostosowywanie pomysły, ale o tym przy innej okazji.

Wszystko musi powstać przynajmniej dwa razy - raz w głowie i bez barier, a następnie realnie, dzięki usunięciu barier między myślami a rzeczywistością i poświęceniu na to czasu i energii.


O autorze

Irek Krajewski

Tworzę strony internetowe w Wordpressie w ikreacja.pl oraz startup technologiczny connectorio.com. Biegam, kocham taniec, czytam w jęz. angielskim i francuskim. Choć jestem inżynierem, zawsze interesował mnie człowiek i emocje. Prostego Facet stworzyłem właśnie po to, żeby je zgłębiać.

Wpisy z tej samej kategorii

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Weź BlogBook'a z najlepszymi wpisami

To 200 stron strategii i metod na radzenie sobie z emocjami i sposobów na konstruktywne myślenie w obliczu trudnych wyzwań. Zapisz się na listę mailową i odbierz swojego BlogBooka teraz!

>