prosty facet blog wpis

Im większe oczekiwania, tym większe rozczarowania

16 października

0  Komentarzy

Z reguły im większe mamy oczekiwania, tym większe jest rozczarowanie, gdy coś, lub ktoś ich nie spełnia. Wzrost rozczarowania jest proporcjonalny do oczekiwań.

Zbyt małe oczekiwania także są problemem, bo mogą znaleźć do punktu, w którym jakikolwiek efekt przestaje być istotny i tracimy sens dążenia do celu.

Gorzej nawet, bo obniżanie oczekiwań może okazać się fałszywą bańką, zaprojektowaną tylko po to, żeby zabezpieczyć nas przed jakimkolwiek ryzykiem zawodu - nie tylko tym, co dostajemy, ale i tym, co sami wkładamy - w relację, w projekt, itd.

Czy jest coś pośredniego, pomiędzy zbyt dużymi, a zbyt małymi oczekiwaniami?
Nie, ponieważ w życiu nie chodzi o to, żeby unikać wszelkich rozczarowań.

Chodzi o to, żeby wykorzystywać te rozczarowania nie do użalania się, że coś poszło gorzej, ale do budowania skali, do nauki jak coś można usprawnić i zrobić lepiej następnym razem.


O autorze

Irek Krajewski

Tworzę strony internetowe w Wordpressie w ikreacja.pl oraz startup technologiczny connectorio.com. Biegam, kocham taniec, czytam w jęz. angielskim i francuskim. Choć jestem inżynierem, zawsze interesował mnie człowiek i emocje. Prostego Facet stworzyłem właśnie po to, żeby je zgłębiać.

Wpisy z tej samej kategorii

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Weź BlogBook'a z najlepszymi wpisami

To 200 stron strategii i metod na radzenie sobie z emocjami i sposobów na konstruktywne myślenie w obliczu trudnych wyzwań. Zapisz się na listę mailową i odbierz swojego BlogBooka teraz!

>