wiara w siebie

Wiara w siebie – potężna moc, którą musisz dać sam sobie

21 września

Jest jedna potężna broń przeciwko wszelkim przeciwnościom. No może… nie wszystkim, ale większości. To wiara w siebie i zaufanie do własnych sił.

Nie chodzi o to, żeby mieć całkowicie nierealistyczny obraz swoich możliwości, bo życie to prędzej, czy później zweryfikuje.

Cały czas pracuj nad tym, żeby budować i rozszerzać swoje kompetencje. Dokonaj realistycznej oceny własnych możliwości, a następnie podnieś je o 10% i rób to stale. Powiedz sobie, że możesz wszystko.

Tak, wiem, to może brzmieć bardzo naiwnie, jednak źródłem wielu problemów jest to, że nie dajemy sobie miejsca na ekspansję, sami wstrzymujemy się przed spełnianiem marzeń.

Negatywne przekonania na własny temat mają odzwierciedlenie w tym, jak myśli o innych ludziach i o świecie zewnętrznym (tzw. krzywe zwierciadło postrzegania). Dlatego zadbaj o to, aby Twój obraz siebie był jak najbardziej korzystny.

Świetnym i zarazem brutalnym przykładem tego, co daje bezkompromisowa pewność siebie są walki MMA. Sportowcem, któremy wielu może pozazdrościć tej cechy jest Conor McGregor.Conor odznacza się trzema C (z ang. Courage, Competence, Confidence), czyli Odwagą, Kompetencją i Pewnością.

Możesz lubić Conor’a McGregora, lub nie, ale zobacz sam jaka jest jego filozofia i podejście do tego co robi i zainspiruj się choć w części tym, co mówi.

Wiara w siebie, to Twoja rola - nie oczekuj, że ktokowiek inny Ci to da.

Ilustracja tytułowa: Steve Halama z Unsplash


O autorze

Irek Krajewski

Tworzę strony internetowe w Wordpressie w ikreacja.pl oraz startup technologiczny connectorio.com. Biegam, kocham taniec, czytam w jęz. angielskim i francuskim. Choć jestem inżynierem, zawsze interesował mnie człowiek i emocje. Prostego Facet stworzyłem właśnie po to, żeby je zgłębiać.

Wpisy z tej samej kategorii

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Weź BlogBook'a z najlepszymi wpisami

To 200 stron strategii i metod na radzenie sobie z emocjami i sposobów na konstruktywne myślenie w obliczu trudnych wyzwań. Zapisz się na listę mailową i odbierz swojego BlogBooka teraz!

>