prosty facet blog wpis

Często bywamy uwikłani w warunkowej miłości do siebie

5 września

0  Komentarzy

Bardzo często gdy coś nam nie wychodzi, okazuje się, że jesteśmy dla siebie bardzo surowi, oceniamy siebie. Z kolei, gdy coś idzie dobrze, nie potrafimy nagradzać się za osiągnięcia.

To znak, że jesteśmy uwikłani w warunkową miłość do siebie.

Czy warunkowa miłość, to miłość zdrowa? Nie, i w tym jest problem, ponieważ wyzwania dnia codziennego wymagają siły, a ta siła wymaga szacunku i miłości do siebie.

Gdy nie zadbasz o siebie, bardzo szybko rozładują Ci się baterie - wypalisz się, albo stracisz “serce”, pasję do działania. Tę pasję, która pomaga przekraczać swoje własne granice, zamiast chować się w bezpiecznej strefie komfortu i grać “na przeczekanie”, unikając wyzwań.

Dlatego otwórz się na siebie, doceń siebie, daj sobie bezwarunkową miłość i otwartość na przeżywanie tego, co Cię spotyka bez poddawania tego surowej ocenie własnego ego.

To wielka sztuka, ale dobra droga do odzyskania energii, która rodzi się, gdy mamy prawdziwy entuzjazm i niewyczerpane pokłady życzliwości oraz czystej miłości dla siebie.

Naucz się kochać siebie, wówczas będziesz gotowy pokochać innych, a świat zacznie się otwierać przed Tobą.


O autorze

Irek Krajewski

Tworzę strony internetowe w Wordpressie w ikreacja.pl oraz startup technologiczny connectorio.com. Biegam, kocham taniec, czytam w jęz. angielskim i francuskim. Choć jestem inżynierem, zawsze interesował mnie człowiek i emocje. Prostego Facet stworzyłem właśnie po to, żeby je zgłębiać.

Wpisy z tej samej kategorii

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Weź BlogBook'a z najlepszymi wpisami

To 200 stron strategii i metod na radzenie sobie z emocjami i sposobów na konstruktywne myślenie w obliczu trudnych wyzwań. Zapisz się na listę mailową i odbierz swojego BlogBooka teraz!

>