prosty facet blog wpis

Twoja troska ma znaczenie

24 sierpnia

0  Komentarzy

Troska to słowo, które zwykle kojarzy się z właściwą pieczą nad bliskimi, z dbaniem o ludzi, bo jest dla nas oczywiste, że trzeba dbać o ludzi, o zwierzęta. Istoty żyjące mogą podupaść na zdrowiu, zjeść na złą drogę. Jest dla nas raczej oczywiste, że w chwili, gdy coś idzie źle, trzeba pomóc, bo czujemy empatycznie, że to jest właściwe.

A co z rzeczami, co z ideami, z nienamacalnymi przedsięwzięciami?

Troska i dbałość dotyczy nie tylko tego, co może się zepsuć, to postawa, która zapewnia, że coś, co działa stanie się jeszcze lepsze.

Okazywanie troski wymaga inicjatywy i zaangażowania.

Nie reagujemy tylko w sytuacjach wymagających “gaszenia pożarów”, tylko stale trzymamy pieczę i jesteśmy w gotowości, żeby dawać więcej niż ustalony standard.

Twoja troska ma większe znaczenie, niż Ci się wydaje. Jest motorem zmiany.


O autorze

Irek Krajewski

Tworzę strony internetowe w Wordpressie w ikreacja.pl oraz startup technologiczny connectorio.com. Biegam, kocham taniec, czytam w jęz. angielskim i francuskim. Choć jestem inżynierem, zawsze interesował mnie człowiek i emocje. Prostego Facet stworzyłem właśnie po to, żeby je zgłębiać.

Wpisy z tej samej kategorii

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Weź BlogBook'a z najlepszymi wpisami

To 200 stron strategii i metod na radzenie sobie z emocjami i sposobów na konstruktywne myślenie w obliczu trudnych wyzwań. Zapisz się na listę mailową i odbierz swojego BlogBooka teraz!

>