prosty facet blog wpis

Ten jeden nawyk zapewni Ci sukces!

15 października

0  Komentarzy

Czym jest sukces? Każdy ma swoją definicję. Jednych interesują pieniądze i kariera, inni stawiają karierę przed dobrami materialnymi, lub statusem zawodowym.
Chodzi o to, żebys określij sobie takie cele, które są zbieżne z Twoimi dążeniami, potrzebami i wartościami oraz były dopasowane do momentu w życiu, w którym się znajdujesz.

Gdy masz już określone cele, trzeba zacząć je realizować, co sprowadza się w praktyce, do wykonywania pojedynczych, dronych zadań i czynności, które przybliżają nas do celów.

W chwili, gdy wiesz czego chcesz i jak do tego dojść, najbardziej efektywnym nawykiem, który możesz w sobie wyrobić staje się: codzienne zapisywanie zadań na dzień następny, czyli planowanie tego, co będziesz robił jutro, a powoli przybliżać się do realizacji celu.

Dlaczego to takie ważne?
Większość z nas nie przegrywa z "życiem" (to tylko wymówka i próba odrzucania odpowiedzialności za realizację zadań na okoliczności zewnętrzne i los), większość z nas przegrywa właśnie z samym sobą i z wewnętrzną gadką, tym dialogiem, który prowadzimy sami z sobą.

Rozpisywanie listy zadań do zrobienia na każdy następny dzień da Ci tę przewagę, że nie tylko zyskać jasność celu i czytelność zasad/działań, które Cię do niego doprowadzą.

Zapisywanie zadań przede wszystkim ułatwia proces decyzyjny i zmniejsza ryzyko "przegadania siebie" i znalezienia wymówek na to, żeby czegoś nie zrobić.
Jeśli bierzesz całkowitą odpowiedzialność za swój los, to wiesz, że wymówki są tylko próbą oszukiwania siebie, by się czegoś nie podjąć, by uniknąć wysiłku związanego ze zmianą, z przeżywaniem emocji, które wiążą się z pokonywaniem ewentualnych trudności na drodze, lub oporu wewnętrznego.

Zapisane zadania, to jasne zadania. Ponieważ najsilniejsze wymówki pojawiają się na chwilę przed tym, gdy stajesz do wyzwania, gdy masz się za coś zabrać, dlatego podejmuj tę decyzję dzień wcześniej, planując co zrobisz dnia następnego i przypisując temu konkretny czas w ciągu dnia.

To umiejętność mistrzów, którą może zdobyć każdy. Wystarczy tylko trenować siłę decyzyjności i unikać emocji związanych z podejmowaniem decyzji w ostatniej chwili.

Dlatego zrób dziś listę zadań na jutro i powtarzaj to codziennie, a zobaczysz w jak niezwykłym tempie pojawią się pierwsze efekty tej zmiany.


O autorze

Irek Krajewski

Tworzę strony internetowe w Wordpressie w ikreacja.pl oraz startup technologiczny connectorio.com. Biegam, kocham taniec, czytam w jęz. angielskim i francuskim. Choć jestem inżynierem, zawsze interesował mnie człowiek i emocje. Prostego Facet stworzyłem właśnie po to, żeby je zgłębiać.

Wpisy z tej samej kategorii

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Weź BlogBook'a z najlepszymi wpisami

To 200 stron strategii i metod na radzenie sobie z emocjami i sposobów na konstruktywne myślenie w obliczu trudnych wyzwań. Zapisz się na listę mailową i odbierz swojego BlogBooka teraz!

>