prosty facet blog wpis

Dobry sposób na odbudowanie pewności siebie

5 października

0  Komentarzy

Większość ludzi walczy w swojej głowie z jedną z dwóch myśli, które powodują destrukcyjny dialog wewnętrzny:

  • “nie jestem dość dobry/-a”,

  • “co się stanie, jeśli ludzie mnie odrzucą”.

To negatywne myśli, które są zdecydowanie niepomocne i są przekonaniami na własny temat, które wynikają ze przykrych doświadczeń z przeszłości.

Oprócz tego, w naszych głowach nieustannie trwa dialog wewnętrzny, który niełatwo uciszyć. Nasz wewnętrzny głos polemizuje z tym, co myślimy na prawie każdy temat.

W jaki sposób się od tego odciąć i zacząć żyć lepiej już teraz, z dużo mniejszym ciężarem wewnętrznym?

Odpowiedź jest bardzo prosta:

  • Wystarczy, że zawrzesz ze sobą pakt polegający na tym, że przestajesz słuchać każdej myśli, która Cię osłabia, albo starasz się wyeliminować możliwość zaistnienia okoliczności, które powodują takie myśli.

To uniwersalna i piękna w swojej prostocie zasada, która sprawi (jeśli będziesz jej przestrzegać), że zyskasz więcej pewności siebie, a wszystko dlatego, że odetniesz się od większości nieproduktywnych myśli, które generują niepomocne, lub wręcz negatywne przekonania na temat siebie.

Kim różni się człowiek pewny siebie od niepewnego? Brakiem przekonania o własnej sile. Dopuszczaniem do siebie myśli, które go osłabiają.

To Ty definiujesz przekonania na temat siebie.

Dlatego masz pełny wpływ na to kim chcesz się stać.


O autorze

Irek Krajewski

Tworzę strony internetowe w Wordpressie w ikreacja.pl oraz startup technologiczny connectorio.com. Biegam, kocham taniec, czytam w jęz. angielskim i francuskim. Choć jestem inżynierem, zawsze interesował mnie człowiek i emocje. Prostego Facet stworzyłem właśnie po to, żeby je zgłębiać.

Wpisy z tej samej kategorii

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Weź BlogBook'a z najlepszymi wpisami

To 200 stron strategii i metod na radzenie sobie z emocjami i sposobów na konstruktywne myślenie w obliczu trudnych wyzwań. Zapisz się na listę mailową i odbierz swojego BlogBooka teraz!

>