prosty facet blog wpis

Dobry sposób na skupienie – bagatelizuj niektóre myśli!

18 września

0  Komentarzy

Nie jest łatwo odciąć się od bodźców zewnętrznych, od napływu nowych informacji, od powiadomień i innych “przeszkadzajek”, które wkradają się w to, czym się akurat zajmujemy.

Kiedy już znajdziesz chwilę dla siebie i chcesz skupić swoje myśli na jednym zadaniu, może się okazać, że inne tematy zaczną wkradać się do głowy - zmartwienia, problemy, niezakończone sprawy.

Jak temu zaradzić? Po prostu zbagatelizować te myśli. Dostrzec je i zbagatelizować.

Forsowanie się z myślami nie jest skuteczne, bo sprawia, że tylko intensywniej się na nich skupisz, jednak poświęcisz im uwagę. Zbagatelizować oznacza: delikatnie odłożyć je na bok.

W taki sam sposób, jak przepychanie się z przeciwnikiem, siłowanie z kimś wyzwala u tej osoby tylko większy opór i sprawia, że on bardziej “się stawia”, tak samo siłowanie się z myślami poprzez próbę ich kontrolowania sprawi, że jeszcze bardziej będą cisnąć do głowy.

Z drugiej strony, jeśli zauważysz swojego oponenta, dostrzeżesz jaką ma postawę (może ofensywną, może defensywną, a może neutralną), dasz mu znać, że masz inne zajęcie i nie szukasz sprzeczki i próby sił, wówczas wielce prawdopodobne, że i on pójdzie w swoją stronę.

Pomyśl o tym następnym razem, gdy zechcesz brać się za pas z myślą intruzem, która odciąga Cię od innego procesu myślowego.

To naprawdę działa!


O autorze

Irek Krajewski

Tworzę strony internetowe w Wordpressie w ikreacja.pl oraz startup technologiczny connectorio.com. Biegam, kocham taniec, czytam w jęz. angielskim i francuskim. Choć jestem inżynierem, zawsze interesował mnie człowiek i emocje. Prostego Facet stworzyłem właśnie po to, żeby je zgłębiać.

Wpisy z tej samej kategorii

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Weź BlogBook'a z najlepszymi wpisami

To 200 stron strategii i metod na radzenie sobie z emocjami i sposobów na konstruktywne myślenie w obliczu trudnych wyzwań. Zapisz się na listę mailową i odbierz swojego BlogBooka teraz!

>