prosty facet blog wpis

Prawdziwy mężczyzna jest decyzyjny

27 czerwca

Każdy z nas ma prawo do wątpliwości, do bycia niepewnym od czasu do czasu, jednak życie to sztuka wyboru. Brak wyboru jest nieświadomą decyzją na to, by oddać kontrolę nad swoim życiem losowi, zewnętrznym okolicznościom. Prawdziwy facet podejmuje świadome wybory, bo jest ukierunkowany na konfrontowanie się z losem oraz z samym sobą, ze swoimi słabościami i wątpliwościami.

Jak mawiał generał amerykańskiej z okresu II Wojny Światowej George Patton lepsza jest decyzja, której jesteś pewny na 80%, lecz wdrożona z pełną mocą, niż odwlekanie decyzji, by zyskać więcej pewności. To bardzo dobra obserwacja.

Snujemy się nierzadko i wijemy przed podjęciem decyzji szukając sobie wymówek, by nie działać, a potem wyrzucamy sobie, że tkwimy w tym samym punkcie w życiu przez lata, lub odtwarzamy te same wzorce.

Prawdziwy mężczyzna “bierze życie za bary” i działa przez podejmowanie decyzji i ich wykonywanie. To jest w naszych genach. Stagnacja jest powolnym umieraniem charakteru, ducha i męskości.

Dlatego podejmuj decyzje i wykonuj swoje plany, żeby wyrobić sobie nawyk działania, jeśli zależy Ci na tym, żeby się rozwinąć jako mężczyzna.

Jak by powiedział Patton - “To rozkaz!”.


O autorze

Irek Krajewski

Tworzę strony internetowe w Wordpressie w ikreacja.pl oraz startup technologiczny connectorio.com. Biegam, kocham taniec, czytam w jęz. angielskim i francuskim. Choć jestem inżynierem, zawsze interesował mnie człowiek i emocje. Prostego Facet stworzyłem właśnie po to, żeby je zgłębiać.

Wpisy z tej samej kategorii

  • {"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

    Weź BlogBook'a z najlepszymi wpisami

    To 200 stron strategii i metod na radzenie sobie z emocjami i sposobów na konstruktywne myślenie w obliczu trudnych wyzwań. Zapisz się na listę mailową i odbierz swojego BlogBooka teraz!

    >