prawda o motywacji

Cała prawda o motywacji

2 czerwca

0  Komentarzy

O motywacji napisano wiele książek i poradników przybliżając niezliczone techniki mobilizowania się do działania, ale prawda jest bardzo prosta i nieskomplikowana

Motywacja pojawia się dopiero wtedy, gdy zabierzesz się do działania, gdy zrobisz pierwszy krok. Dlatego w większości przypadków to, czego tak naprawdę potrzebujesz, to… Dyscyplina!

Jeszcze bardziej od samych technik motywacyjnych ważne jest ustalenie celów, żebyś wiedział dlaczego i po co zabierasz się do działania, bo poczucie sensu dodaje skrzydeł wówczas, gdy wpadamy w dołki i gorszy czas. Jeżeli wiesz dokładnie do czego dążysz, widzisz siebie TAM oczami wyobraźni, to wstaniesz z kolan i ruszysz dalej bez względu na to, w jaki błoto wdepnąłeś!

Jeszcze jedno… mówimy o motywacji DO działania, dlatego konieczne jest działanie, a nie unikanie.

Kiedy mi jest ciężko ruszyć tyłek puszczam sobie to wideo byłego Navy Seals’a - Jocko Willinka z jego wyjątkowego podcastu, które jest jak zimny prysznic na wymówki.

Jocko Willink - Wszystkie twoje wymówki są kłamstwami! (język wideo: angielski)

Zacznij robić... Teraz!


O autorze

Irek Krajewski

Tworzę strony internetowe w Wordpressie w ikreacja.pl oraz startup technologiczny connectorio.com. Biegam, kocham taniec, czytam w jęz. angielskim i francuskim. Choć jestem inżynierem, zawsze interesował mnie człowiek i emocje. Prostego Facet stworzyłem właśnie po to, żeby je zgłębiać.

Wpisy z tej samej kategorii

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Weź BlogBook'a z najlepszymi wpisami

To 200 stron strategii i metod na radzenie sobie z emocjami i sposobów na konstruktywne myślenie w obliczu trudnych wyzwań. Zapisz się na listę mailową i odbierz swojego BlogBooka teraz!

>