24 czerwca

Postrzeganie płci

Prosta Męskość, Proste Myśli

0  Komentarzy

"Kobiety zbyt często są postrzegane jako uosobienie seksu, a mężczyźni zbyt często jako uosobienie sukcesu."

Jeśli kobiety zbyt często są postrzegane jako obiekty seksualne, co oczywiście jest przykre, to warto się zastanowić jakie implikacje powoduje to, że mężczyźni są postrzegani jako obiekty sukcesu, jako ci co mają dostarczać dobra materialne i bezpieczeństwo bez względu na okoliczności.

Naprawdę warto na to spojrzeć także w podobny sposób, jak na niewątpliwie krzywdzącą etykietkę, którą przykleja się kobietom.

Kobiety krzywdzi się redukując ich predyspozycje do tego, co powierzchowne, a mężczyzn ocenia się pod kątem skuteczności w wypełnianiu wysoko postawionego celu.

W zarówno jednym, jak i w drugim przypadku odwracamy głowę od tego, co motywuje człowieka wewnętrznie i co sprawia, że naprawdę jesteśmy bardziej efektywni w przeciągu całego żywota.


O autorze

Irek Krajewski

Tworzę strony internetowe w Wordpressie w ikreacja.pl oraz startup technologiczny connectorio.com. Biegam, kocham taniec, czytam w jęz. angielskim i francuskim. Choć jestem inżynierem, zawsze interesował mnie człowiek i emocje. Prostego Facet stworzyłem właśnie po to, żeby je zgłębiać.

Wpisy z tej samej kategorii

Wdzięczność i dziękczynienie

Gdy jest ciężko, otwórz się na ludzi!

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Zapisz się na newsletter i otrzymaja eBooka!

Wraz z cotygodniowym newsletterem wyślę Ci BlogBook z wpisami z lat 2018-19.

>