wyzwania podsumowanie miesiąca

Podsumowanie października 2018

1 listopada

0  Komentarzy

Podsumowanie października 2018. Pełną listę moich 3 Poziomów znajdziesz na stronie > Wyzwania.

1. Góro Maratończyk

Wyszukałem biegi górskie w okolicach Warszawy - wyznaczyłem cele na 2019 r. - przebiec Monte Kazura w kwietniu + jeszcze jeden bieg górski (nieskonkretyzowany).

2. Multi Maratończyk (droga)

W październiku kupiłem książkę "Trening metodą Danielsa" ("Daniels' running formula" Jack Daniels, PhD), ale nie zacząłem jej czytać (czyli brak postępów).
Tydzień po maratonie zrobiłem pierwsze badania krwi, które porównam z wynikami badań w listopadzie (9.11).
Wyznaczyłem cele biegowe na 2019 r. - 5 maratonów. Najbliższy etap: Orlen Maraton 14 kwietnia 2019 r. 

3. BJJ Profesor

Rozpocząłem treningi brazylijskiego jiu-jitsu. W październiku uczestniczyłem w 4 zajęciach (2x/tydz. sob./nd.).
Kocham tę dyscyplinę sportu, zdecydowanie jedno z najważniejszych wyzwań - daje mi dużo męskiej pewności siebie, której potrzebuję do innych zadań.
Mała trudność - zajęcia dla początkujących wiążą się z dużą ilością kontuzji, które kilkakrotnie przeszkodziły mi w wyzwaniu nr 2 i sprawiły, że nie trenowałem.

4. CoDzienny Bloger - Prosty Facet BLOG (droga)

100% celu miesięcznego - nie ominąłem ani jednego dnia, codziennie pojawił się wpis na blogu.
W listopadzie kontynuuję to samo, w grudniu popracuję nad jakością wpisów - dłuższe wpisy, więcej "researchu" do wpisów, zaopatrzę ponad 50% wpisów w ilustrację i opis dla social-mediów.

5. Pisarz

Zmierzam do poziomu 1 - opublikowałem 100 stronicowy PDF w internecie - start grudzień 2018.
Nie zrobiłem listy najlepszych wpisów z bloga w październiku - przeniesione na listopad.

6. TED

Brak postępów w październiku.

7. Regularny Podcaster

Brak postępów, nie potrafiłem wygospodarować sobie czasu na nagrania, choć zaplanowałem tematy na najbliższe trzy/cztery odcinki. 

8. Domek z Ogrodem

Start wyzwania dopiero w 2023 r.

9. Silna Rodzina

Bardzo trudny miesiąc, konfrontuję się z alienacją rodzicielską, nie widziałem swojej córki. To, co wiąże się z tym wyzwaniem nałożyło się na wiele pozostałych, ale udało mi się znaleźć pomoc, określić strategię walki o kontakty z córką oraz znaleźć pomoc wśród znajomych.
Plan miesięczny wykonany w 100%.

10. Obecny Ojciec

Nagrałem kilka wideo dla swojej córki, ale nie zuploadowałem ich na prywatny kanał youtube. Zadanie wymaga skonkretyzowania i zaplanowania z datami na listopad, aby zostało zrealizowane w 100%.

11. Dusza Człowiek

W 90% przeczytałem książkę Dale'a Carnegie "Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi.". Kupiłem jej polską wersję i to przyspieszyło lekturę. Wydrukowałem i zalaminowałem mapę myśli z zasadami z książki, którą mam przy swoim biurku.
Brakowało mi skonkretyzowania mierników dla tego wyzwania w październiku. Cel na listopad - znaleźć sposób mierzenia stopnia realizacji.

12. Master Mind

Brak postępu w październiku. Nie dodałem nikogo do swojej sieci kontaktów.

13. Digital StartUp

Dwie ścieżki - dwa możliwe startupy. Skonkretyzowałem współpracę z jednym potencjalnym wspólnikiem, w listopadzie określimy strategię dla startupu. Na razie nie zdradzam jeszcze rozwiązania, które będziemy oferowali, ale wkrótce, może... 
Drugi startup z założeniu będzie w 100% mój (od pomysłu, po stan własności). Pomysł skonretyzowany, w październiku rozpisałem mini-strategię i tzw. "ficzery" aplikacji, którą zamierzam projektować i rozwijać w 2019 r.

14. Naturalny Lider

Start wyzwania w 2019 r. Na tę chwilę znalazłem potencjalnego wspólnika do startupu.

15. Przychód 14 mln $

Brak postępu.

16. Post-5/7

Brak postępów, nie mierzyłem postępów w zadaniu i się "rozjechało". Wracam do regularnych pomiarów postu w aplikacji "Loop Habits" w listopadzie.

17. Zdrowa Dieta

Po maratonie odpuściłem dietę. Jadłem więcej chleba, pozwalałem sobie okazjonalnie na słodycze i fast-food, kilka razy zjadłem chipsy. W listopadzie wprowadzam znowu reżim i mierzę postępy w aplikacji "Loop Habits".

18. Męskie Ciało

Moja aktualna waga na czczo = ok. 78 kg - jest w normie i nie przykładałem dużej wagi do pomiarów.
Obwód bicepsa - 28 cm w stanie spoczynku. Obwód klatki piersiowej 96 cm - cel 100 cm do końca 2018 r. może okazać się nierealistyczny, ale robię swoje, przyjdzie czas na rektyfikację mierników.
Trening jiu-jitsu wpływa korzystnie na parametry, ale muszę pilnować wyzwania 17 - diety (mniej węglowodanów).

19. Inwestor Sztuka

Start wyzwania dopiero w 2021 r.

20. Inwestor Nieruchomości

Start wyzwania 2025 r.

21. Dziennik Mocy

Zastanawiam się nad usunięciem zadania, które polegało do tej pory na wypisywaniu najważniejszych celów na dany dzień w zeszycie. Do śledzenia zadań przystosowałem aplikację Quire.io i to mi zastępuje zeszyt - nie ma sensu robić tego samego dwa razy.
W listopadzie podejmę próby notowania w Dzienniku Mocy spostrzeżeń z danego dnia, które będę wypisywał wieczorem przed zaśnięciem. Jeśli to okaże się mało wartościowe - eliminuję to zadanie w grudniu.

22. Codzienny Trening

Stopień realizacji 97% - na 31 dni odpuściłem 1 trening, co niestety zeruje licznik. Poziom 1 to 100 dni nieprzerwanego treningu. To wyzwanie jest dla mnie bardzo ważne i wpływa na wyniki w wyzwaniu 18.

23. Medytacja

Plan miesięczny zrealizowany na 94% - odpuścilem 2 dni/31d. Obecnie medytuję dzięki aplikacji Headspace. Plan na listopad - testy aplikacji "Waking Up" (już zainstalowana na smartfonie).

24. Dobra Pensja

Brak postępu, pierwsze wyniki w grudniu 2018 r. Podjąłem decyzję o opuszczeniu obecnej pracy na etacie w grudniu i przeznaczenie tego czasu na pracę nad start-upem oraz wideokursem.

25. Rentier

Zadanie planowanie na późniejsze lata.

26. Tancerz

Zapisałem się na kurs tańca - zouk (jest po 2 zajęciach). Byłem w październiku na 2 milongach i tańczyłem tango argentyńskie.

27. Aryka Młodości

Start wyzwania w 2023 r.

28. Aston Martin

Start wyzwania w 2021 r.

29. Wideokursy

W październiku nie nagrałem żadnego wideo do kursu. Zakupiłem kurs Fabryka Kursów Mirka Burnejko.
Zebrałem feedback od 1 osoby w temacie tego, czego chciałaby się nauczyć z mojego kursu nt. tworzenia stron w WordPressie.
Cel na listopad: nagrać 8 wideo do kursu.

30. Sen

Przez 16 nocy spałem pomiędzy 7 a 8 godz., co jest zgodne z planem na wrzesień, ale zabrakło 4 dobrych nocy do realizacji celu na październik. W listopadzie mam zaplanowany urlop i trzymam się planu 20x śpię 7-8 godz.

31. Vlog Tyg

W październiu opublikowałem 2 odcinki vloga zamiast 4 odc. (50% realizacji). Cel na listopad, to 1 odc./tydz. Na całe szczęście uporałem się z technicznymi aspektami nagrywania i montowania wideo, więc zdobyłem cenne doświadczenie.
Kanał vloga Prosty Facet na youtube.

32. Wiedza

Nie skończyłem żadnej książki w październiku, a zakupiłem nowe. Czytałem głównie książkę Steve'a Biddulpha i Dale'a Carnegie i Josh'a Kafumana.
Celem na listopad jest ukończyć min. 3-4 (oznaczone niżej).
W tej chwili czytam:
1. "Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi" Dale Carnegie - ukończona w 95%
2. "The personal MBA" - Josh Kaufman 
3. "Sekrety wychowania dziewcząt" - Steve Biddulph
4. "Daniels' running formula" - Jack Daniels
"Trudne osobowości" H. McGrath i H.Edwards"
"Tool of the titans" - Timothy Ferriss
"Moc pozytywnego myślenia" Norman V. Peale


Strona z innymi podsumowaniami > tutaj.


O autorze

Irek Krajewski

Tworzę strony internetowe w Wordpressie w ikreacja.pl oraz startup technologiczny connectorio.com. Biegam, kocham taniec, czytam w jęz. angielskim i francuskim. Choć jestem inżynierem, zawsze interesował mnie człowiek i emocje. Prostego Facet stworzyłem właśnie po to, żeby je zgłębiać.

Wpisy z tej samej kategorii

Robiąc mniej, robimy więcej

Robiąc mniej, robimy więcej
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Weź BlogBook'a z najlepszymi wpisami

To 200 stron strategii i metod na radzenie sobie z emocjami i sposobów na konstruktywne myślenie w obliczu trudnych wyzwań. Zapisz się na listę mailową i odbierz swojego BlogBooka teraz!

>