wyzwania podsumowanie miesiąca

Podsumowanie listopada 2018

1 grudnia

0  Komentarzy

Podsumowanie października 2018. Pełną listę moich 3 Poziomów znajdziesz na stronie > Wyzwania.

Ogólna obserwacja - w przypadku kilku zadań odszedłem od dokładnego mierzenia postępów, co się zupełnie nie sprawdza (poza zadaniem Dusza Człowiek). Cel na grudzień, to mierzenie, mierzenie i jeszcze raz mierzenie.

1. Góro Maratończyk

Z zadaniem ruszam dopiero w 2019 r. II kw. Cel na drugi kwartał, to bieg Monte Kazura w Warszawie.

2. Multi Maratończyk

Rozpocząłem lekturę książki "Daniels' running formula" (Jack Daniels, PhD).
Skonkretyzowałem cele biegowe na 2019 r., a na grudzień rozpiszę treningi na podstawie książki (do zrobienia).
W listopadzie przebiegłem mało kilometrów - poniżej 40/50 km i nie mierzyłem tego dokładnie.
Plan biegowy na grudzień to 160 km w sumie. Cel określony sumarycznie ma mnie mobilizować do biegania zimą - mam wybór - częściej, ale mniej kilometrów, lub rzadziej, ale dłuższe dystanse. Efekt ma być 160 km.
Dodatkowo, żeby się zmobilizować do biegania w zimne dni wykupiłem już pakiety startowe na Gdynia Półmaraton 17 marca i Maraton Gdański 14 kwietnia 2019.
Pozostałe biegi na 2019 wpisałem w moją aplikację do zarządzania zadaniami (Quire.io), dzięki czemu mam sprecyzowany plan osiągnięć na 2019 r.

3. BJJ Profesor

W listopadzie były tylko dwa treningi i kilkutygodniowa przerwa spowodowana kontuzją. Miałem wrażenie, że chodziło o złamane żebro, ale okazało się, że to tylko bolesny uraz. Bez względu na wszystko wiem, że kocham tę dyscyplinę i jest to dla mnie jedno z najważniejszych wyzwań (pomimo kontuzji na początkowym etapie). Cel - czarny pas w brazylijskim jiu-jitsu za 5 do 8 lat.
Cel na grudzień to min. 6 treningów - 4 z nich już zaplanowane.
Mam nowego idola w brazylijskim jiu-jitsu, które dodałem jako inspirację do swojej listy Wyzwań - to Marcelo Garcia

4. CoDzienny Bloger - Prosty Facet BLOG

100% celu miesięcznego - nie ominąłem ani jednego dnia, codziennie pojawił się wpis na blogu. Dodawanie wpisów stało się już dla mnie mocno utrwalonym nawykiem.

5. Pisarz

Brak postępów. Nadal nie zrobiłem listy najlepszych wpisów z bloga w październiku, ale też nie wierzę w to mikrozadanie. W grudniu do napisania 100 stronicowy PDF, który zweryfikuje jak podchodzę do pisania e-książek, lub książek w ogóle.

6. TED

Pierwsze zadania związane z tym wyzwaniem dopiero - grudzień i I kw. 2019.

7. Regularny Podcaster

Brak postępów. Zadanie leży. W grudniu zostawiam pracę na etacie, co ma mi dać czas na moje projekty m.in. również nagrywanie. Brakuje mi nagrywania dlatego nie wyeliminowałem podcastingu z listy swoich wyzwań.

8. Domek z Ogrodem

Start wyzwania dopiero w 2023 r.

9. Silna Rodzina

Plan na listopad zrealizowany. Nie ociągam się z tym zadaniem, bo ma dla bardzo wysoki priorytet.

10. Obecny Ojciec

Nagrałem kilka wideo dla swojej córki, ale zadanie wymaga lepszego zadbania o konkretny plan, bo o nim zapominam. Tak też projektuję grudzień w tej kwestii.

11. Dusza Człowiek

Przy moim biurku oraz na pulpicie komputera mam mapę myśli z rozpiską zasad z książki "How to win friends and influence people.". Na tę chwilę pracuję nad tym, by nie narzekać oraz nie krytykować innych i są to dwa główne cele także na miesiąc następny - grudzień.
Mierzenie efektów polega u mnie na tym, że zwracam uwagę i oceniam swoje zachowanie nawet, jeśli nieświadomie nie trzymam się którejś z tych zasad. Zaraz po np. wdaniu się w krytykę przypominam sobie w umyśle, że mam tego nie robić. 
Postępy już widzę, dlatego nie wdrażam żadnych innych, dodatkowych metod pomiaru na tę chwilę (np. jedną z takich metod może być strzelanie sobie z gumki za każdym razem, gdy złapię się na tym).

12. Master Mind

W październiku dodałem 3 osoby do swojej sieci kontaktów.

13. Digital StartUp

Pierwszy projekt ruszył pod nazwą Connectorio.
Drugi startup i zadania z nim związane dopiero w drugiej połowe 2019 - jeszcze nie zaplanowane (to nastąpi przy podsumowaniu roku 2018, planowaniu 2019).

14. Naturalny Lider

Start zadań z tego wyzwania w 2019 r.

15. Przychód 14 mln $

Brak postępu.

16. Post-5/7

Posty w listopadzie się rozjechały (wyjazd do Francji, gdzie jest pyszne jedzenie + spadek dyscypliny). Pod koniec listopad wróciłem do dyscypliny i idę w kierunku poziomu 1 w grudniu.

17. Zdrowa Dieta

Podobnie jak z wyzwaniem Post 5/7. Natomiast pozytywnym efektem zadania jest to, że już dość dobrze wiem jakie produkty spożywcze i potrawy mi szkodzą, a które bardziej mi odpowiadają.

18. Męskie Ciało

Przez 19 dni/30 ćwiczyłem o poranku 
Obwód bicepsa - 30 cm w stos. do 28 cm z X.2018 (w stanie spoczynku). Obwód klatki piersiowej 99 cm - cel 100 cm do końca 2018 r. może okazać się nierealistyczny, ale robię swoje, przyjdzie czas na rektyfikację mierników.
Poziom 1 bardzo blisko.

19. Inwestor Sztuka

Start wyzwania dopiero w 2021 r.

20. Inwestor Nieruchomości

Start wyzwania 2025 r.

21. Dziennik Mocy

Wykonałem dwa wpisy w listopadzie!!! Zadanie nie idzie. Daję sobie grudzień na utrzymanie tego zadania, lub jego eliminację, lub zastąpienie czymś innym.

22. Codzienny Trening

Stopień realizacji 19/30 dni porannych treningów. To wynik gorszy w stosunku do października i wpłynął na to wyjazd zagraniczny (urlop) oraz kontuzja po jiu-jitsu, stąd spadek dyscypliny. Uraz dotyczył klatki piersiowej, więc jest nie biczuję siebie za spadek dyscypliny, ale zgodnie z zasadami wyzerowałem licznik i startuję od zera do poziomu 1 (100 dni nieprzerwanych ćwiczeń).
Cel na grudzień, to ćwiczyć nieprzerwanie przez cały miesiąc - zwiększam priorytet tego wyzwania.

23. Medytacja

Medytowałem przez 16/30 dni w listopadzie. To pogorszenie w stosunku do października. Medytacja się posypała równocześnie z wyzwaniem 22. Startuję od zera do 100 dni (poziom 1).

24. Dobra Pensja

Brak postępu w listopadzie. 

25. Rentier

Zadanie planowanie na późniejsze lata.

26. Tancerz

Szukam partnerki do zouka. W listopadzie nie byłem na milondze. To zadanie ma niższy priorytet niż sport (bieganie i bjj) i planuję poprawić od stycznia.

27. Aryka Młodości

Start wyzwania w 2023 r.

28. Aston Martin

Start wyzwania w 2021 r.

29. Wideokursy

Cel na listopad: nagrać 8 wideo do kursu. Nie nagrałem żadnego, ale jest to zgodne z nowym planem - najpierw zbudowanie listy mailingowej, potem nagrania.

30. Sen

Przez 16 nocy spałem pomiędzy 7 a 8 godz., co jest zgodne z planem na wrzesień, ale brakuje 20 nocy do celu na listopad. Cel na grudzień 20 nocy snu pomiędzy 7-8 godzin. Zadanie realistyczne.

31. Vlog Tyg

Nie publikowałem vloga w październiku. Zadanie jest ważne dla mnie, ale przesunąłem jego wykonanie na czas odejścia z etatu, gdyż póki co nie generuje pieniędzy, a kosztuje mnie sporo czasu.
Kanał vloga Prosty Facet na youtube.

32. Wiedza

Przeczytałem "Getting past NO" o negocjacjach Williama Ury.
W tej chwili czytam książki zgodnie z listą na stronie Wiedza.


Strona z innymi podsumowaniami > tutaj.


O autorze

Irek Krajewski

Tworzę strony internetowe w Wordpressie w ikreacja.pl oraz startup technologiczny connectorio.com. Biegam, kocham taniec, czytam w jęz. angielskim i francuskim. Choć jestem inżynierem, zawsze interesował mnie człowiek i emocje. Prostego Facet stworzyłem właśnie po to, żeby je zgłębiać.

Wpisy z tej samej kategorii

Robiąc mniej, robimy więcej

Robiąc mniej, robimy więcej
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Weź BlogBook'a z najlepszymi wpisami

To 200 stron strategii i metod na radzenie sobie z emocjami i sposobów na konstruktywne myślenie w obliczu trudnych wyzwań. Zapisz się na listę mailową i odbierz swojego BlogBooka teraz!

>