prosty facet blog wpis

Planujesz swoje cele, ale czy zaplanowałeś swój rozwój?

22 lipca

0  Komentarzy

Na rynku jest niezliczona ilość warsztatów, kursów i poradnik dotyczących tego, jak lepiej zarządzać sobą w czasie, planować karierę, cele życiowe, lub codzienne zadania, ale brakuje szerszego spojrzenia.

Jak mawiał Albert Einstein - “Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów.”, co oznacza, że nie możesz nie tylko w kółko powtarzać tych samych przyzwyczajeń i oczekiwać, że Twoje życie diametralnie się odmieni, ale przede wszystkim musisz być skłonny do zmiany swoich przekonań i pewnych postaw życiowych, żeby dojść w inne miejsce niż obecnie. W przeciwnym razie będzie jak niewielka łódeczka miotana falami życia - być może w końcu dopłyniesz do brzegu, ale zajmie Ci to znacznie więcej czasu, niż byś chciał.

Prawda jest taka, że dziś jesteś w punkcie A i jesteś jakimś człowiekiem, ze swoim doświadczeniem życiowym, przekonaniami na temat siebie i innych ludzi. Żeby dojść do punktu B, w którym już są być może osoby, które znasz bezpośrednio lub pośrednio, to musisz zdobyć część wiedzy, którą oni zdobywali latami, zmienić część swoich nawyków i przede wszystkim nastawienie do świata.

Nie możesz osiągnąć innego rezultatu nie rozwijając się także wewnętrznie, jako człowiek.

Ale o tym większość kursów nie wspomina, zamiast tego koncentrując się na przekazywaniu nowych technik i sposób planowania celów, lepszej organizacji czasu.

Tak, jak dziś prawdopodobnie możesz powiedzieć, że gdybyś wiedział to samo, co wiesz dziś 10 lat temu, to nie zrobiłbyś tego, czy tamtego, tak samo, żeby znaleźć się w punkcie B, musisz być przygotowany na eksplorowanie nieznanego i naukę nie tylko nowych umiejętności, lecz również ukształtowanie pewnych nowych cech charakteru.


O autorze

Irek Krajewski

Tworzę strony internetowe w Wordpressie w ikreacja.pl oraz startup technologiczny connectorio.com. Biegam, kocham taniec, czytam w jęz. angielskim i francuskim. Choć jestem inżynierem, zawsze interesował mnie człowiek i emocje. Prostego Facet stworzyłem właśnie po to, żeby je zgłębiać.

Wpisy z tej samej kategorii

Robiąc mniej, robimy więcej

Robiąc mniej, robimy więcej
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Weź BlogBook'a z najlepszymi wpisami

To 200 stron strategii i metod na radzenie sobie z emocjami i sposobów na konstruktywne myślenie w obliczu trudnych wyzwań. Zapisz się na listę mailową i odbierz swojego BlogBooka teraz!

>