prosty facet blog wpis

Nie przyjmuj za pewnik tego, że coś Ci się należy

26 sierpnia

0  Komentarzy

Życie jest wyzwaniem, są w nim chwile lekkie, jak i chwile, gdy trzeba wspinać się pod górę, znosić wiele trudów.

To żadna niespodzianka dla każdego, kto zasmakował tej niepewności, ryzyka, że nie wszystko układa się zawsze pod nas, że nie zawsze mamy ochronę, nie zawsze jest nam dane czuć się bezpiecznie.

Możesz za swój drogowskaz wybrać to, że nie nic nie jest dane na stałe i nic nie wynika samo z siebie, wszystko jest rezultatem myśli, albo energii - wysiłku wkładanego każdego dnia, żeby to życie układać jak najbardziej pod siebie i pod innych przy okazji. Wówczas będziesz podświadomie rozumiał, że nie ma trwałego bezpieczeństwa, opieki, że nikt inny jak Ty jeden nie zapewni Ci tej lekkości bytu wynikającej z codziennej pracy nad ustawianiem życia, pilnowaniem dobrego kursu.

Możesz też próbować przekonać siebie, że coś powinno Ci być dane na starcie. Tak, jak rodzicielska miłość, ich opieka. Tyle, że ich miłość wynika z dawania energii, z troski, z wysiłku, który jest przekazywany w najdogodniejszej formie Tobie.

Jak Ty skorzystasz z tej energii, co z nią zrobisz?

Gdy uczysz się dawać, stajesz się niezależny i tym samym budujesz w sobie przekonanie, że masz to, co potrafisz wytworzyć, a to co wytwarzasz rodzi owoce Twojej pracy.

Gdy uczysz się wyłącznie przyjmować, wytwarzasz w sobie przekonanie, że możesz się zasilać tylko z tego, co dostaniesz i dopiero wówczas możesz coś wytworzyć.

Niezależność kontra zależność. Dawanie kontra branie.

Kiedy żywisz w sobie przekonanie, że coś Ci się należy, wówczas warunkujesz swoją energię od tego, co zostanie Ci przekazane, wzmacniasz zależność.

Który sposób działania wybierasz? Zależność czy niezależność?


O autorze

Irek Krajewski

Tworzę strony internetowe w Wordpressie w ikreacja.pl oraz startup technologiczny connectorio.com. Biegam, kocham taniec, czytam w jęz. angielskim i francuskim. Choć jestem inżynierem, zawsze interesował mnie człowiek i emocje. Prostego Facet stworzyłem właśnie po to, żeby je zgłębiać.

Wpisy z tej samej kategorii

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Weź BlogBook'a z najlepszymi wpisami

To 200 stron strategii i metod na radzenie sobie z emocjami i sposobów na konstruktywne myślenie w obliczu trudnych wyzwań. Zapisz się na listę mailową i odbierz swojego BlogBooka teraz!

>