prosty facet blog wpis

Opór jest niewygodny, ale konieczny

6 grudnia

0  Komentarzy

Opór pojawia się tam, gdzie napotykamy na pewną barierę, obojętne czy wewnętrzną, czy zewnętrzną. Opór wiąże się z niewygodą, bo jest czymś, co staje na drodze, do pokonania bariery i możliwości spróbowania czegoś nowego, dowiedzenia się czegoś nowego o sobie, lub o człowieku, który stawia nam opór.

Opór jest i będzie niewygodny, ale stanowi wskaźnik tego jak bardzo zależy nam na tym, co jest po jego przejściu. Opór jest tym większy, im większe jest wyzwanie, a co za tym idzie, efekt naszego działania. Co wcale nie znaczy, że ten efekt musi być wielkim sukcesem, bo... równie dobrze może być spektakularną porażką.

Opór jest niewygodny, ale nieodłączny dla wszystkiego, co stanowi następny krok w naszym rozwoju, nawet jeśli inny człowiek stawia Ci opór, to Ty pokonując go, rozwijasz siebie (a przy okazji swojego oponenta także).

Opór powinien być dla nas kompasem, który wskazuje drogę, która jest trudniejsza, ale poszerza nasze horyzonty. 

Droga mniejszego oporu, to zawsze droga "na łatwiznę". Ta droga nie daje wiedzy, nie daje nowych doświadczeń i nie daje okazji do poznania siebie.

Masz wybór. Którą drogę wybierzesz?


O autorze

Irek Krajewski

Tworzę strony internetowe w Wordpressie w ikreacja.pl oraz startup technologiczny connectorio.com. Biegam, kocham taniec, czytam w jęz. angielskim i francuskim. Choć jestem inżynierem, zawsze interesował mnie człowiek i emocje. Prostego Facet stworzyłem właśnie po to, żeby je zgłębiać.

Wpisy z tej samej kategorii

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Weź BlogBook'a z najlepszymi wpisami

To 200 stron strategii i metod na radzenie sobie z emocjami i sposobów na konstruktywne myślenie w obliczu trudnych wyzwań. Zapisz się na listę mailową i odbierz swojego BlogBooka teraz!

>