prosty facet blog wpis

Od piaskownicy do projektów i wielkich przedsięwzięć.

12 września

0  Komentarzy

Każdy z nas bawił się kiedyś w piaskownicy, albo na placu zabaw. Tory przeszkód, zjeżdżalnie, ogrodzone piaskownice z czystym piaskiem - to pierwszy i bezpieczny sposób, żeby rodzice testowali granice dziecka, a dziecko uczyło się je przekraczać.

To na placu zabaw i w piaskownicy, masz okazję rozwijać swoją kreatywność, sprawność fizyczną, zdobywać zalążki ważnych umiejętności, które w przyszłości pozwolą Ci być jeszcze bardziej zręcznym, skocznym, pomysłowym itd.

Jako dorośli często zapominamy o tym, że zabawa w bezpiecznych warunkach może służyć jako pole doświadczalne przed większymi przedsięwzięciami i zapominamy sobie fundować eksperymentów. Zamiast tego wielu z nas chwyta się sztywnych procedur i protokołów, które podają gotowe rozwiązania jak coś zrobić, jak coś ma działać.

Niestety nic nie zastąpi eksperymentowania i nauki przez doświadczanie.

Dlatego pamiętaj o tym, żeby zafundować sobie tę metaforyczną “piaskownicę” zanim zechcesz wejść na wyższy poziom. Jeśli boisz się czegoś wielkiego, albo chcesz spróbować, czy jesteś w stanie się za to zabrać, spróbuj na mniejszą skalę i w bezpiecznych warunkach.

Zbuduj swoją piaskownicę i eksperymentuj, niech to stanie się podstawą dla większych projektów.


O autorze

Irek Krajewski

Tworzę strony internetowe w Wordpressie w ikreacja.pl oraz startup technologiczny connectorio.com. Biegam, kocham taniec, czytam w jęz. angielskim i francuskim. Choć jestem inżynierem, zawsze interesował mnie człowiek i emocje. Prostego Facet stworzyłem właśnie po to, żeby je zgłębiać.

Wpisy z tej samej kategorii

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Weź BlogBook'a z najlepszymi wpisami

To 200 stron strategii i metod na radzenie sobie z emocjami i sposobów na konstruktywne myślenie w obliczu trudnych wyzwań. Zapisz się na listę mailową i odbierz swojego BlogBooka teraz!

>