prosty facet blog wpis

O sztuce słuchania…

13 sierpnia

0  Komentarzy

Gdyby akceptację można było kupić za pieniądze, nie bylibyśmy tak bardzo wyczuleni na swoim punkcie, ale z reguły jesteśmy.

Poczucie akceptacji, tolerancji, tego, że ktoś się z nami liczy i jest dla nas miejsce – bardzo wielu z nas ma tę potrzebę. Chcemy być kochani, wysłuchani – to ludzkie. Tak, jak małe dziecko jest spragnione uwagi swoje matki, obecności ojca, tak samo jako dorośli łakniemy uwagi.

Ta tęsknotą za ciepłem i matczyną uwagą, a właściwie jej niedoborem, przekłada się tak na dyskusje międzyludzkie, że czujemy potrzeby dzielenia się sobą, swoją opowieścią, przekazaniem jak najwięcej o sobie, jak najwięcej korzystnych informacji.

A to sprawia, że nierzadko zagadujemy swoich rozmówców, odbierając im możliwość podzielenia się swoją historią.

A co by się stało, gdyby pomilczeć, dać przestrzeń swojemu rozmówcy, schować swoje ego do kieszeni?

Dzieją się cuda. Ale jest to wielka sztuka, nie przychodzi naturalnie.

Sztuka słuchania i celebrowania drugiego człowieka.


O autorze

Irek Krajewski

Tworzę strony internetowe w Wordpressie w ikreacja.pl oraz startup technologiczny connectorio.com. Biegam, kocham taniec, czytam w jęz. angielskim i francuskim. Choć jestem inżynierem, zawsze interesował mnie człowiek i emocje. Prostego Facet stworzyłem właśnie po to, żeby je zgłębiać.

Wpisy z tej samej kategorii

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Weź BlogBook'a z najlepszymi wpisami

To 200 stron strategii i metod na radzenie sobie z emocjami i sposobów na konstruktywne myślenie w obliczu trudnych wyzwań. Zapisz się na listę mailową i odbierz swojego BlogBooka teraz!

>