28 listopada

No bo inni…

Proste Myśli

0  Komentarzy

Jak często zdarzało Ci się odpowiedzieć na komentarz odnoszący się do Twojego zachowania słowami "Bo inni..."?
- Mi w przeszłości zdarzało się to wielokrotnie, teraz już rzadko.

Inni stają się dla nas miarą gdy brakuje nam wzorców zachowań, albo sami nie akceptujemy w pełni swojego zachowania i odpowiadając "bo inni..." wchodzimy w rolę tłumaczącego się.

Zbiorowi inni, to nieokreślona, anonimowa masa, która gdzieś istnieje, a może nawet w ogóle nie istnieje. To wzorzec "rozmyty", czyli taki bezpieczny, wobec którego jeśli się porównujemy, to w zasadzie nie ma negatywnych konsekwencji wynikających z tego, że coś nam się uda, czy nie uda.

"Bo inni" to zrzucenie odpowiedzialności za siebie na tych "innych", to skróty myślowy, który oznacza tyle samo, co "no bo ja jeszcze nie wykonałem tej pracy nad sobą, która daje mi pewności co jest moje, jaki chcę być".

Porównywanie się do innych, zarówno tych, którzy mają lepiej, jak i tych, którzy mają gorzej, to coś, co z pewnością nie przybliża Cię do odpowiedzi na pytanie, gdzie jesteś Ty.


O autorze

Irek Krajewski

Tworzę strony internetowe w Wordpressie w ikreacja.pl oraz startup technologiczny connectorio.com. Biegam, kocham taniec, czytam w jęz. angielskim i francuskim. Choć jestem inżynierem, zawsze interesował mnie człowiek i emocje. Prostego Facet stworzyłem właśnie po to, żeby je zgłębiać.

Wpisy z tej samej kategorii

Wdzięczność i dziękczynienie

Gdy jest ciężko, otwórz się na ludzi!

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Zapisz się na newsletter i otrzymaja eBooka!

Wraz z cotygodniowym newsletterem wyślę Ci BlogBook z wpisami z lat 2018-19.

>