4 września

Nie zawsze musisz mieć dobry dzień

Proste Myśli

0  Komentarzy

Nie zawsze musisz mieć idealny dzień.

Prawdę mówiąc, częściej będziesz miał dni, które bardzo odstają od idealnych - produktywnych, zorganizowanych, zbalansowanych pomiędzy pracą, rodziną, a życiem prywatnym.

Ważne jest, by zdać sobie sprawę z tego, że oczekiwanie czegoś idealnego, połączone z przekonywaniem siebie, że jest to jakiś imperatyw, jest ślepą uliczką!

Dążenie do perfekcji jest iluzją. Tworzenie sobie sztucznych imperatywów także jest iluzją.

Nie chodzi o to, aby traktować przyzwolenie na bycie nieidealnym jako wymówkę dla bylejakości - nie!

Chodzi o to, żeby działać z intencją robienia dobrej roboty, brać odpowiedzialność za to, co idzie dobrze, jak i to, co idzie gorzej, jednak nie trwać w poczuciu winy, lub niespełnienia, gdy coś się nie udaje.Bez względu na to, czy coś poszło gorzej w przeszłości, nie możesz tego zmienić, ale możesz mieć pozytywne i proaktywne nastawienie w stosunku do przyszłości.

Ganienie siebie za błędy, lub porównywanie się do ideału nie wchodzi w zakres zachowań proaktywnych, ani nie nastraja pozytywnie do działania.

Nie ma perfekcyjnych dni, tak jak nie ma świata zero-jedynkowego. Ważne jest, by patrzeć na całokształt, a nie tworzysz sobie nierealne, trudne do spełnienia wizje.

Dlatego nie zawsze musisz mieć dobry dzień, ale miej dobre nastawienie!


O autorze

Irek Krajewski

Tworzę strony internetowe w Wordpressie w ikreacja.pl oraz startup technologiczny connectorio.com. Biegam, kocham taniec, czytam w jęz. angielskim i francuskim. Choć jestem inżynierem, zawsze interesował mnie człowiek i emocje. Prostego Facet stworzyłem właśnie po to, żeby je zgłębiać.

Wpisy z tej samej kategorii

Wdzięczność i dziękczynienie

Gdy jest ciężko, otwórz się na ludzi!

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Zapisz się na newsletter i otrzymaja eBooka!

Wraz z cotygodniowym newsletterem wyślę Ci BlogBook z wpisami z lat 2018-19.

>