możesz się sparzyć

Nie jestem jeszcze gotowy, muszę wpierw…

1 listopada

0  Komentarzy

"Nie jestem gotowy na to, by...(i tu wstaw cokolwiek)" - to jedna z częstszych wymówek, żeby nie wykonać pracy, która prowadzi do zmiany i z pewnością spowoduje jakieś konsekwencje.
Tymczasem... musisz sobie uświadomić, że żyjemy w świecie, w którym nie powinieneś czekać na pozwolenie, ani cedować decyzji dotyczącej swojej przyszłości na kogoś innego - daj sobie pozwolenie i zrób to, co masz zrobić!

Żyjemy w bezpiecznych czasach, przyzwyczailiśmy się do tego, że nie musimy walczyć o podstawowe potrzeby, czasem musimy nieco się wysilić, żeby zdobyć coś ekstra. To nie jest środowisko, w którym trzeba ćwiczyć gotowość. Taka sytuacja wielu z nas "konserwuje".

Wszyscy coś planujemy, odhaczamy zadania z checklist, a jednak gdy przychodzi do większych decyzji - pojawia się strach, opór. Niby "planujemy", ale jednak "planowanie" nie zamienia się w "wykonywanie". 

Jedno jest w życiu pewne - zmiana. Nie dostaniesz gwarancji, poduszki bezpieczeństwa, gotowej mapy, czy instrukcji na to, jak... na przykład przygotować się na dziecko, jak przetrwać bankructwo, jak będzie po przeprowadzce w innym mieście.

Istnieją podpowiedzi, ale nie ma gotowych map. Dlatego "muszę wpierw ..." jest tylko wymówką przed wyjściem ze strefy komfortu, unikaniem konfrontacji z nową rzeczywistością już - tu i teraz. Bo wolimy się czuć tak samo, jak dotychczas, bo tam czeka nieznane.

Każda, nawet najdłuższa podróż zaczyna się od pierwszego, małego kroku. Zrób ten krok, potem kolejny i następny.

Ilustracja tytułowa: Yaoqi LAI / Unsplash.


O autorze

Irek Krajewski

Tworzę strony internetowe w Wordpressie w ikreacja.pl oraz startup technologiczny connectorio.com. Biegam, kocham taniec, czytam w jęz. angielskim i francuskim. Choć jestem inżynierem, zawsze interesował mnie człowiek i emocje. Prostego Facet stworzyłem właśnie po to, żeby je zgłębiać.

Wpisy z tej samej kategorii

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Weź BlogBook'a z najlepszymi wpisami

To 200 stron strategii i metod na radzenie sobie z emocjami i sposobów na konstruktywne myślenie w obliczu trudnych wyzwań. Zapisz się na listę mailową i odbierz swojego BlogBooka teraz!

>