nie dziękuję

NIE-Dziękuję!

24 października

0  Komentarzy

"Życzę Ci udanego występu podczas konferencji" - "Nie-dziękuję!"

Wydawałoby się, że nie ma nic korzystniejszego dla naszego ego, dla umysłu jak dobre słowo i doping, a jednak tak wielu z nas nie-dziękuje z uwagi na przesądy, z przyzwyczajenia, ze skromności.

Czy warto? - Moim zdaniem - NIE!

Oto dlaczego tak uważam:

Warto akceptować pozytywy i budować swoje życie na nich.
Reakcja typu "nie-dziękuję", sprawia, że zamiast trenować nasz umysł w akceptowaniu pozytywów i uruchamianiu w myślach mechanizmów potwierdzających dlaczego np. wystąpienie będzie udanego, zamiast tego trenuje nas w wywoływaniu automatycznej myśli - muszę nie-podziękować, muszę zaprzeczyć, co raczej nastroi nas na unikanie, oddalanie dobrych myśli.
To utrwalanie mechanizmu zaprzeczania jest niezdrowe i niepotrzebne. Moim zdaniem nie ma też nic wspólnego z pokazywaniem skromności, czy pokory.

Bądź na TAK!

Dlatego proponuję Ci żebyś następnym razem podziękował/-a.  Zaobserwuj co się zmieni.
TAK-Dziękuję.
Dziękuję Ci za uwagę. Co o tym myślisz?

Ilustracja tytułowa: Pana Vasquez - Museum of Fine Arts, Houston / Unsplash


O autorze

Irek Krajewski

Tworzę strony internetowe w Wordpressie w ikreacja.pl oraz startup technologiczny connectorio.com. Biegam, kocham taniec, czytam w jęz. angielskim i francuskim. Choć jestem inżynierem, zawsze interesował mnie człowiek i emocje. Prostego Facet stworzyłem właśnie po to, żeby je zgłębiać.

Wpisy z tej samej kategorii

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Weź BlogBook'a z najlepszymi wpisami

To 200 stron strategii i metod na radzenie sobie z emocjami i sposobów na konstruktywne myślenie w obliczu trudnych wyzwań. Zapisz się na listę mailową i odbierz swojego BlogBooka teraz!

>