prosty facet blog wpis

Najmniejsze rzeczy w życiu traktuj tak, jakby były wielkie.

3 lipca

0  Komentarzy

Najmniejsze, z pozoru nic nieznaczące rzeczy w życiu, jak np. ścielenie łóżka, sprzątanie od razu po posiłku, kładzenie się o tej samej porze do łóżka składają się na zdrowe rytuały, na to, co buduje Twój charakter.

Potęga codziennych rytuałów to coś takiego, jak fenomen procentu składanego, czyli fakt, że odkładanie drobnych sum przez wiele lat daje ogromne sumy w przyszłości.

Wiele czynności w życiu jest bardzo prostych, a jednak sami sobie je komplikujemy nadmiernie o nich rozmyślając zamiast robić, działać.

Dlatego właśnie rytuały, czynności, które wykonujemy w sposób automatyczny są tak ważne, bo pomagają ćwiczyć refleks działania zamiast rozmyślania i tworzenia wymówek. Stan niemyślenia jest bardzo pomocny w osiąganiu większych celów. A każdy wielki cel ma swoje drobne początki.

P.S. Dzisiejszy wpis jest moim 30-tym z wyzwania CoDzienny Boger. Poziom 1 osiągnięty! 🙂


O autorze

Irek Krajewski

Tworzę strony internetowe w Wordpressie w ikreacja.pl oraz startup technologiczny connectorio.com. Biegam, kocham taniec, czytam w jęz. angielskim i francuskim. Choć jestem inżynierem, zawsze interesował mnie człowiek i emocje. Prostego Facet stworzyłem właśnie po to, żeby je zgłębiać.

Wpisy z tej samej kategorii

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Weź BlogBook'a z najlepszymi wpisami

To 200 stron strategii i metod na radzenie sobie z emocjami i sposobów na konstruktywne myślenie w obliczu trudnych wyzwań. Zapisz się na listę mailową i odbierz swojego BlogBooka teraz!

>