prosty facet blog wpis

Ludzie Zachodu… jestestwo.

12 maja

0  Komentarzy

"W tych sprawach u ludzi Zachodu panuje osobliwy zamęt - Lama uśmiechnął się. - W ich białych czaszkach gnieździ się niepokój, wygłodniałe zwierzę, które nazywają myśleniem. Myślą bez ustanku, ciągle pytają. Stawiają zbyt wiele pytań, nie potrafią milczeć ani czekać. Poprzez czekanie przygotowujemy się do najgłębszych przeżyć, do spełnienia. Przypomina ono świerszcze, które każdy słyszy, ale mało kto widzi. Spełnienie domaga się ciszy. Dopiero kiedy staniemy sie jak ziemia i góry, jak krzewy i owoce, możemy wyjść mu na spotkanie".

- Erich Maria Remarque

Ten cytat przypomina mi jak bardzo sam jestem niecierpliwy i jak często mam chaos w głowie, chaos często spowodowany przez przeładowanie informacjami, zwykle zbędnymi, pochodzącymi z mediów społecznościowych. 

Cierpliwość to wielka cnota, która w połączeniu z wiarą w swoje cele i systematyczną pracą pozwala zawsze dojść tam, gdzie chcemy i osiągnąć najbardziej niezwykłe rzeczy. Tylko trzeba uspokoić głowę, odpuścić wiele myśli, tych destrukcyjnych, które ściągają nas w dół i żyć tak, jakbyśmy każdego dnia odkrywali świat na nowo, bez nabudowanych przez lata przekonań i przeświadczeń.

Tak po prostu, bez komplikowania sobie życia, odkrywając swoją prawdziwą siłę i naturę, dzięki uważności, skupieniu.
Jak ziemia i góry, krzewy i owoce - które są, czekają, milczą, wypełniają przestrzeń pięknem swojej istoty bez krzyku, bez wołania "Tu jestem!".


O autorze

Irek Krajewski

Tworzę strony internetowe w Wordpressie w ikreacja.pl oraz startup technologiczny connectorio.com. Biegam, kocham taniec, czytam w jęz. angielskim i francuskim. Choć jestem inżynierem, zawsze interesował mnie człowiek i emocje. Prostego Facet stworzyłem właśnie po to, żeby je zgłębiać.

Wpisy z tej samej kategorii

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Weź BlogBook'a z najlepszymi wpisami

To 200 stron strategii i metod na radzenie sobie z emocjami i sposobów na konstruktywne myślenie w obliczu trudnych wyzwań. Zapisz się na listę mailową i odbierz swojego BlogBooka teraz!

>