prosty facet blog wpis

Ludzi drażni odmienność

29 listopada

0  Komentarzy

Ludzi drażni odmienność, bo jest czymś niecodziennym, co zaburza ich status quo, czyli bezpieczną wizję świata - te poukładane klocki, które zapewniają im trwanie w swojej strefie komfortu. 

Odmienność jest czymś, co zwraca uwagę, ale też nie daje się łatwo skategoryzować, dzięki wypracowanym przez lata filtrom, czy schematom myślowym przejętym od innych, bez refleksji.

A niedopasowanie rodzi coś w rodzaju niepewności, może nawet lęku, a lęk najłatwiej zatuszować sarkazmem, żeby rozładować tym samym napięcie i nie poczuć niewygody.

Cynizm, sarkazm, nazbyt częste ironizowanie jest właśnie takim symptomem tuszowania tego, co niewygodne.

A jak by to było, gdyby tak wytrzymać to drobne napięcie i sprawdzić co kryje się za nim. Nie odreagowywać, ale zbadać?


O autorze

Irek Krajewski

Tworzę strony internetowe w Wordpressie w ikreacja.pl oraz startup technologiczny connectorio.com. Biegam, kocham taniec, czytam w jęz. angielskim i francuskim. Choć jestem inżynierem, zawsze interesował mnie człowiek i emocje. Prostego Facet stworzyłem właśnie po to, żeby je zgłębiać.

Wpisy z tej samej kategorii

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Weź BlogBook'a z najlepszymi wpisami

To 200 stron strategii i metod na radzenie sobie z emocjami i sposobów na konstruktywne myślenie w obliczu trudnych wyzwań. Zapisz się na listę mailową i odbierz swojego BlogBooka teraz!

>