prosty facet lęk

Lęk przed nieznanym

25 października

0  Komentarzy

Boję się tego, bo nie wiem co tam jest. Tam w zamkniętej szafie - "Jest trup w tej szafie!" Coś przerażającego! I tak... wyobraźnia podąża za tym co nieznane dostarczając sobie wymówek, żeby nie podejść i nie zajrzeć tam, nie skonfrontować się ze swoim strachem.

Czym się różni lęk od strachu? 

Strach jest przed czymś - określonym, zdefiniowanym. Lęk jest przed nieznanym. 
To co jest nazwane i uświadomione, tym można zarządzać, dlatego właśnie strach jest kolejną fazą, po lęku, gdy już wiemy czego się boimy i dlatego jest łatwiejszy do opanowania. Boję się tego, co jest w ciemności - np. szczura, ale dzięki temu, że wiem czego się boję, mogę się na to przygotować.

Wystrzegaj się lęku, nie bój się strachu. Każdy się czegoś boi - strach jest pierwotny.

Odwagi!

Ilustracja tytułowa: Dan Gold / Unsplash


O autorze

Irek Krajewski

Tworzę strony internetowe w Wordpressie w ikreacja.pl oraz startup technologiczny connectorio.com. Biegam, kocham taniec, czytam w jęz. angielskim i francuskim. Choć jestem inżynierem, zawsze interesował mnie człowiek i emocje. Prostego Facet stworzyłem właśnie po to, żeby je zgłębiać.

Wpisy z tej samej kategorii

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Weź BlogBook'a z najlepszymi wpisami

To 200 stron strategii i metod na radzenie sobie z emocjami i sposobów na konstruktywne myślenie w obliczu trudnych wyzwań. Zapisz się na listę mailową i odbierz swojego BlogBooka teraz!

>