prosty facet blog wpis

Jesteś średnią pięciu osób…

11 stycznia

0  Komentarzy

Jim Rohn, amerykański przedsiębiorca powiedział kiedyś, że... 

"Jesteś średnią pięciu osób, z którymi spędzasz najwięcej czasu". - Jim Rohn

Jeżeli przebywasz najczęściej z negatywnymi ludźmi, Ty też będziesz miał tendencję do myślenia negatywnego.
Jeśli Twoi przyjaciele narzekają, nie biorą odpowiedzialności za swoje życie, Tobie też ciężko będzie wykazywać inicjatywę i być przedsiębiorczym.
Jeśli Ci, z którymi najczęściej przebywasz nie szanują kobiet, przeklinają, Ty też taki będziesz.

Jesteśmy ludźmi, istotami społecznymi, które przede wszystkim boją się wykluczenia i bycia wykluczonym ze swojego kręgu towarzyskiego, rodzinnego, z pewnej społeczności, a żeby nie być wykluczonym, przejmujemy zasady panujące w tych grupach, naśladując innych. To coś, co dzieje się podświadomie.

Oczywiście można się z tego wyrwać. Nie musisz być ofiarą przysłowia, że "kto z kim przestaje, takim się staje". Wystarczy świadomie wpłynąc na to, kogo przyciągasz do swojego kręgu. 

Zamiast zmiany od zewnątrz do wewnątrz, zmieniaj od wewnątrz na zewnątrz, czyli zdecyduj co jest dla Ciebie ważne i zbliż się do osób, które mogą Cię tego nauczyć, które mogą zarazić Cię tym, czego szukasz.

Nie wmawiaj sobie, że jesteś inny, tylko zdecyduj i rób to, co pomoże Ci zmienić się w taki sposób, aby świadomie osiągać to, czego pragniesz.

W życiu nie ma przypadków!


O autorze

Irek Krajewski

Tworzę strony internetowe w Wordpressie w ikreacja.pl oraz startup technologiczny connectorio.com. Biegam, kocham taniec, czytam w jęz. angielskim i francuskim. Choć jestem inżynierem, zawsze interesował mnie człowiek i emocje. Prostego Facet stworzyłem właśnie po to, żeby je zgłębiać.

Wpisy z tej samej kategorii

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Weź BlogBook'a z najlepszymi wpisami

To 200 stron strategii i metod na radzenie sobie z emocjami i sposobów na konstruktywne myślenie w obliczu trudnych wyzwań. Zapisz się na listę mailową i odbierz swojego BlogBooka teraz!

>