prosty facet blog wpis

Jak nie dać się pokusie?

18 listopada

0  Komentarzy

Nasza wola jest poddawana testowi za każdym razem, gdy pojawia się pokusa? Często przegrywamy, brakuje energii i zdecydowania, które pozwala wykrzesać z siebie silną wolę.

Jak wobec tego nie dać się pokusie?
- Wyeliminować źródła pokus.

Bardzo lubię słodycze, choć wiem, że nie są dla mnie dobre. Oczywiście, gdy w szafce mojej kuchni znajduje się pyszna czekoladka, to prędzej, czy później może nastać taka chwila, że skuszę się.

Najprostsze i najbardziej skuteczne rozwiązanie, to nie kupować słodyczy i nie trzymać ich w domu, a w chwili, gdy już naprawdę na nie zasłużę, zawsze mogę pójść do sklepu.

Z tego poziomu, ograniczonego dostępu do pokus, jest dużo łatwiej budować dyscyplinę.

Proste i skuteczne.


O autorze

Irek Krajewski

Tworzę strony internetowe w Wordpressie w ikreacja.pl oraz startup technologiczny connectorio.com. Biegam, kocham taniec, czytam w jęz. angielskim i francuskim. Choć jestem inżynierem, zawsze interesował mnie człowiek i emocje. Prostego Facet stworzyłem właśnie po to, żeby je zgłębiać.

Wpisy z tej samej kategorii

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Weź BlogBook'a z najlepszymi wpisami

To 200 stron strategii i metod na radzenie sobie z emocjami i sposobów na konstruktywne myślenie w obliczu trudnych wyzwań. Zapisz się na listę mailową i odbierz swojego BlogBooka teraz!

>