prosty facet blog wpis

Im więcej możliwości, tym trudniej wybrać

29 grudnia

0  Komentarzy

Żyjemy w epoce stosunkowego dobrobytu, nawet jeśli wielu z nas wydaje się, że mamy za mało, lub miewamy problemy z opłaceniem rachunku. 
Żyjąc skromnie na co dzień jesteśmy w stanie oszczędzić na praktykowanie pasji, naukę nowych umiejętności, podróże. 

Dla tych z nas, którzy żyją w dużym mieście, możliwości wyboru dodatkowych zainteresowań, spędzania czasu wolnego, spotkań tematycznych są w praktyce niezliczone.

Podobnie jest z wyborem ścieżki zawodowej, kierunku rozwoju kariery.

W takim otoczeniu problemem staje się podejmowanie drastycznych decyzji i wytrwanie w nich. Gdy wszystko dookoła szepcze "daj sobie spokój, zmień to, zajmij się czymś innym, jeszcze jest czas", wówczas trudno jest nie poddać się tym mimowolnym myślom i wytrwać w początkowym postanowieniu podyktowanym być może tylko chwilową fascynacją.

Nasza uwaga przeskakuje z jednego kwiatka na inny. To łatwe, lekkie i przyjemne. Fundować sobie co raz to nowe doznania, zamiast przetrwać ból i wzmożony wysiłek, który towarzyszy praktycznie na każdym etapie, gdy przechodzimy na tzw. wyższy poziom wtajemniczenia. Albo nie wytrwać w postanowienia, gdy zaczynamy zdawać sobie sprawę, że pasja nas pochłania i nie mamy już czasu na nic innego, tylko na doskonalenie się w jednej dyscyplinie.

Wytrwałość w dzisiejszych czasach pełnych możliwości, wielu informacji, które zakłócają spokój myślenia, skłaniające do bycia reaktywnym, a nie refleksyjnym, to kluczowe zadanie.

Decyzja + Wytrwanie w tej decyzji (poza próg niewygody, zmiany, nietypowych doznań i wysiłku, czasem lekkiej alienacji) = Prawdziwy Rezultat.

Wszystko inne jest tylko próbowaniem, ledwie smakowaniem nowości, lecz nie budową nowej umiejętności, czy kompetencji.

Decyzja i Wytrwałość.


O autorze

Irek Krajewski

Tworzę strony internetowe w Wordpressie w ikreacja.pl oraz startup technologiczny connectorio.com. Biegam, kocham taniec, czytam w jęz. angielskim i francuskim. Choć jestem inżynierem, zawsze interesował mnie człowiek i emocje. Prostego Facet stworzyłem właśnie po to, żeby je zgłębiać.

Wpisy z tej samej kategorii

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Weź BlogBook'a z najlepszymi wpisami

To 200 stron strategii i metod na radzenie sobie z emocjami i sposobów na konstruktywne myślenie w obliczu trudnych wyzwań. Zapisz się na listę mailową i odbierz swojego BlogBooka teraz!

>