21 sierpnia

Mierz wysoko, ale idź do celu stawiając kroki uważnie

Proste Cele

0  Komentarzy

Często określamy wielkie, ambitne cele, a zapominamy o rzeczach małych, wydawałoby się błahych, a jednak bardzo ważnych.

Co mam na myśli? Odpowiem na przykładzie - załóżmy, że Twoim celem jest przebiec ultramaraton (oj… uwielbiam przykłady z bieganiem, wybacz mi to!). Tak więc chcesz przebiec ultramaraton i wizja siebie na mecie wydaje Ci się czymś niezwykle ekscytującym. Myślisz sobie - gdy to zrobię, to będę mógł spokojnie odejść z tego świata patrząc na medal zawieszony na ścianie. No i… idziesz w to!

Wyobrażenie sobie siebie na mecie jest czymś bardzo motywującym - te łzy szczęścia po morderczym wysiłku. Jednak, żeby mieć taki wynik, trzeba robić każdego tygodnia po kilkadziesiąt kilometrów (jeśli nie kilkaset), co oznacza stać się innym człowiekiem niż jesteś dzisiaj.

A to oznacza, że należy stawiać te kroki uważnie, modyfikować je, być gotowym na zmianę. Cel nie stanie się rzeczywistością, jeśli nie będziesz otwarty na budowanie nowej świadomości, na poszerzenie horyzontów i wyjście poza strefę komfortu.

Osiągnąć coś wielkiego i niezwykłego możesz ulepszając zaledwie o 1% każdego dnia to, co robisz.

Dlatego idź do przodu z rozmysłem, mierz i badaj swoje postępy, analizuj co się zmienia i ulepszaj to po trochu. Jeden, dodać jeden, dodać jeden… w pewnym momencie dochodzimy do tysiąca i jesteśmy już zupełnie innym człowiekiem niż na początku tej drogi.

Zrób jeden krok dziś, jutro zrób o 1% lepszy, świadomie.


O autorze

Irek Krajewski

Tworzę strony internetowe w Wordpressie w ikreacja.pl oraz startup technologiczny connectorio.com. Biegam, kocham taniec, czytam w jęz. angielskim i francuskim. Choć jestem inżynierem, zawsze interesował mnie człowiek i emocje. Prostego Facet stworzyłem właśnie po to, żeby je zgłębiać.

Wpisy z tej samej kategorii

Robiąc mniej, robimy więcej

Zmęczenie decyzyjne

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Zapisz się na newsletter i otrzymaja eBooka!

Wraz z cotygodniowym newsletterem wyślę Ci BlogBook z wpisami z lat 2018-19.

>