prosty facet blog wpis

Gromadźmy doświadczenia, nie rzeczy

16 czerwca

0  Komentarzy

Ostatnio sprzątam dom mojego ojca, który ma już wiek seniorski. To niezwykłe jak wiele szpargałów można zgromadzić przez kilkadziesiąt lat swojego życia.

Tylko czy te rzeczy są nam rzeczywiście potrzebne?

Wiem, że nie są - w większości nie są i szybko o nich zapominamy.

Wyrzucam dziś wiele takich starych szpargałów, które miały mieć swoją funkcję, a jednak zostały odłożone w kąt, nie za długo służyły.

Ze szkoleń dotyczących sprzedaży zapamiętałem, że nie kupujemy tak naprawdę rzeczy, a jedynie obietnicę tego, jak poczulibyśmy się, gdy będziemy ją już mieć. Kupujemy emocje, obietnicę zmiany, nie przedmiot, nie usługę.

Dlatego warto czasem spojrzeć na te swoje emocje w chwili przed samym zakupem i zapytać się, czy… za jakieś dwa tygodnie jeszcze będę tego potrzebował. Owszem poczuję się lepiej, przez chwilę, przez kilka chwil, ale czy ta emocja nie jest tylko właśnie chwilową przyjemnością, zaspokojeniem jakiegoś braku, a nie potrzebą.

Zastanów się nad tym, żeby nie zostać “chomikiem”.


O autorze

Irek Krajewski

Tworzę strony internetowe w Wordpressie w ikreacja.pl oraz startup technologiczny connectorio.com. Biegam, kocham taniec, czytam w jęz. angielskim i francuskim. Choć jestem inżynierem, zawsze interesował mnie człowiek i emocje. Prostego Facet stworzyłem właśnie po to, żeby je zgłębiać.

Wpisy z tej samej kategorii

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Weź BlogBook'a z najlepszymi wpisami

To 200 stron strategii i metod na radzenie sobie z emocjami i sposobów na konstruktywne myślenie w obliczu trudnych wyzwań. Zapisz się na listę mailową i odbierz swojego BlogBooka teraz!

>