prosty facet blog wpis

Co zrobić, jeśli męczy Cię powracające uczucie żalu?

29 sierpnia

0  Komentarzy

Jeśli męczą Cię powracające, natrętne myśli związane z przeszłością - odczuwasz żal, że coś się wydarzyło w Twoim życiu, coś wyrządziło szkody, wpuściłeś przysłowiowego lisa do kurnika, który zrobił tam spustoszenie. Co z tym zrobić?

To na tyle proste, że nie warto tego komplikować. Przeszłości nie zmienisz. Tym, co się wydarzyło nie możesz w żaden sposób zarządzać.

Co możesz zrobić z myślami na temat tej “ciemnej” części przeszłości?

Prawda jest taka, że nie ma sensu gdybać. Nie wiesz i nie dowiesz się czy gdybyś postąpił inaczej, skutek byłby lepszy, czy jeszcze gorszy.

Jedno jest pewne. Postrzeganie pewnych zdarzeń z przeszłości jako negatywne, co najwyżej dostarczy Ci negatywnych emocji i nie ruszysz do przodu.

Zaakceptuj to, co się zdarzyło, przyjmij konsekwencje, wyciągnij coś pozytywnego, jak np. to, że sytuacja z przeszłości dostarczyła Ci nauki, cennego doświadczenia. Zaakceptuj to i jak najszybciej rusz do przodu, nie użalaj się nad sobą, nie tkwij w przeszłości, tylko skup się na swojej przyszłości, pomóż wpierw sobie i dostarcz pierwszych, choćby i najmniejszych sukcesów.

Nie odcinaj się od przeszłości, miej ją w pamięci, jako cenną lekcję, ale nie rozmyślaj o niej, bo to sprawia, że generujesz tylko więcej negatywnych myśli i emocji.

Należy się zajmować wyłącznie tym, na co mamy wpływ:

  • teraźniejszością dzięki odpowiedniemu reagowaniu tu i teraz

  • przyszłością dzięki właściwemu planowaniu i realizowaniu celów

Rób tylko to, niczego nie komplikuj!


O autorze

Irek Krajewski

Tworzę strony internetowe w Wordpressie w ikreacja.pl oraz startup technologiczny connectorio.com. Biegam, kocham taniec, czytam w jęz. angielskim i francuskim. Choć jestem inżynierem, zawsze interesował mnie człowiek i emocje. Prostego Facet stworzyłem właśnie po to, żeby je zgłębiać.

Wpisy z tej samej kategorii

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Weź BlogBook'a z najlepszymi wpisami

To 200 stron strategii i metod na radzenie sobie z emocjami i sposobów na konstruktywne myślenie w obliczu trudnych wyzwań. Zapisz się na listę mailową i odbierz swojego BlogBooka teraz!

>