prosty facet blog wpis

Elona Musk’a nie interesuje Twoje wykształcenie. Rzecz o edukacji.

7 listopada

0  Komentarzy

Dziś krótko - bardzo krótko, poniżej minuty i nie moimi słowami. Czy znasz Elona Musk'a? Założyciela PayPala i twórcę elektrycznego samochodu Tesla?

Jeśli nie, to w dwóch zdaniach przybliżę Ci jego sylwetkę - Elon jest obecnie miliarderem, ale pierwsze większe pieniądze zarobił współtworząc serwis do płatności on-line PayPal. Dzięki temu projektowi został multimilionerem, ale co ważniejsze zyskał wiarygodność w świecie biznesowym i nawiązał relacje z innymi zamożnymi ludźmi, których zaraził ideą elektrycznych samochodów oraz "tanich", dostępnych dla osób prywatnych, podróży na orbitę okołoziemską - SpaceX. Dalej poszły kolejne projekty, jak podróże na Marsa, czy zasilanie całych miast energią słoneczną. Elon jest w stanie tego dokonać.
To tak pokrótce.

Otóż jako potencjalnego pracodawcę, miliardera Elona Musk'a nie interesuje Twój stopień wykształcenia. Szokujące? Dziwi Cię to?

Powoli wkraczamy w erę (właściwie to już wkroczyliśmy, tylko niektórzy nie zdają sobie z tego jeszcze sprawy), gdy to umiejętności i tzw. charakter (nastawienie do tego, co Cię spotyka w życiu), a nie dyplomy będą liczyły się najbardziej, a powszechną edukację mogą zastąpić kursy on-line i inicjatywy takie, jak np. Khan Academy i polskojęzyczny zespół, który wspiera Khan - Edukacja dla Przyszłości.

Z tego krótkiego filmu dowiesz się dlaczego Elon Muska nie dba o Twój stopień formalnego wykształcenia i co uważa za istotne:
(napisy polskie dostępne z automatycznego tłumaczenia - kliknij ikonę CC i wybierz jęz. polski):

No i? Czego chcesz się nauczyć i co chcesz zrobić jutro? Dziś jest dzień, w którym możesz zacząć coś nowego, a za parę lat zrewolucjonizować swój kawałek świata i przy tym stać się niezbędnym ogniwem tych zmian.

Ale o najmocniejszych ogniwach napiszę przy okazji.

Przeczytaj także

Proces nauki
Proces nauki przypomina nieco drzewo. Drzewo zaczyna się od podstawy, od korzenia, ten przechodzi w pień, z którego rozwija się[...]

O autorze

Irek Krajewski

Tworzę strony internetowe w Wordpressie w ikreacja.pl oraz startup technologiczny connectorio.com. Biegam, kocham taniec, czytam w jęz. angielskim i francuskim. Choć jestem inżynierem, zawsze interesował mnie człowiek i emocje. Prostego Facet stworzyłem właśnie po to, żeby je zgłębiać.

Wpisy z tej samej kategorii

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Weź BlogBook'a z najlepszymi wpisami

To 200 stron strategii i metod na radzenie sobie z emocjami i sposobów na konstruktywne myślenie w obliczu trudnych wyzwań. Zapisz się na listę mailową i odbierz swojego BlogBooka teraz!

>