prosty facet blog wpis

Czego nauczyły mnie dwa tygodnie pisania?

6 listopada

0  Komentarzy

Wczoraj minął drugi tydzień regularnego pisania i dodawania wpisów dzień w dzień. Dlatego pora na małą refleksję i to, żeby odpowiedzieć sobie na pytanie - "Czego nauczyły mnie te dwa tygodnie pisania?".

  1. Mogę osiągnąć cokolwiek, jeśli to lubię, ale nie polubię, jeśli nie sprawdzę - trzeba tylko zacząć.
  2. "Zrobione i dodane, jest lepsze niż doskonalone i niedodane" - perfekcjonizm bywa trudny do przezwyciężenia, a u mnie wiąże się z tym, że myślę "czy to jest wystarczająco dobre?", ale to nie ja sobie odpowiem na to pytanie, tylko Ty - jeśli przeczytasz wpis, jeśli go dodam.
  3. Codzienne dodawanie wpisu jest dobre dla przezwyciężenia oporu przed publikacją, albo przed nieustannym szlifowaniem wpisów, ale ma też minus - bywają chwile, gdy nie mam czasu na przygotowanie wpisu i wtedy pojawia się sytuacja, w której muszę zabezpieczyć się przed rutyną i dodaniem czegokolwiek dla samego dodania - rutyna zabija kreatywność, a pisanie to jednak akt kreacji.
  4. Pisanie bez planu, to pisanie chaotyczne i trudno się czyta. Dlatego powinienem określić dokładnie tematy, które chcę poruszyć - przygotować plan na cały tydzień, co ułatwi czytanie.
  5. Częste pisanie uaktywnia wspomnienia, ożywia pamięć i warto z tego korzystać!
  6. Ale takie "wolne" pisanie może zabić generalizowanie i racjonalizowanie. Chcę, żeby w moich słowach było więcej mnie, a mniej drugiej osoby, czy liczby mnogiej.
  7. Ostatni wniosek - nie potrafię jeszcze opowiadać historii, ale pragnę wyszlifować tę umiejętność, dlatego wrzuciłem sobie dodatkową lekturę "Whoever tells the best story wins" - Annette Simmons.

Trzeci tydzień przede mną. Jest plan do zrobienia i nowe umiejętności do zdobycia. Oby tylko czas pozwolił się rozwinąć.

Dziś stworzyłem też od nowa sekcję "O Mnie" jako pewien manifest i pokazanie kierunku w jakim chciałbym zmierzać z blogiem ProstyFacet.pl .

Przeczytaj także:

Dlaczego warto pisać bloga codziennie? Albo prowadzić dziennik…
Siadam do tego wpisu za pięć jedenasta. Wolałbym przymknąć oko, ale założenie było > 1 dzień = 1 wpis i[...]
Codzienny Bloger
Blog to skrót od weblog, czyli web + log (miejsce, w którym rejestrowane są zdarzenia na komputerze). Istnienie bloga nie ma[...]

O autorze

Irek Krajewski

Tworzę strony internetowe w Wordpressie w ikreacja.pl oraz startup technologiczny connectorio.com. Biegam, kocham taniec, czytam w jęz. angielskim i francuskim. Choć jestem inżynierem, zawsze interesował mnie człowiek i emocje. Prostego Facet stworzyłem właśnie po to, żeby je zgłębiać.

Wpisy z tej samej kategorii

Zamiast mówić do wszystkich, traf do kilku osób

Zamiast mówić do wszystkich, traf do kilku osób

Jaki jest sens tworzenia? Czy potrzebny mi blog, vlog, podcast?

Jaki jest sens tworzenia? Czy potrzebny mi blog, vlog, podcast?
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Weź BlogBook'a z najlepszymi wpisami

To 200 stron strategii i metod na radzenie sobie z emocjami i sposobów na konstruktywne myślenie w obliczu trudnych wyzwań. Zapisz się na listę mailową i odbierz swojego BlogBooka teraz!

>