prosty facet blog wpis

Czego nauczyły mnie dwa tygodnie pisania?

6 listopada

0  Komentarzy

Wczoraj minął drugi tydzień regularnego pisania i dodawania wpisów dzień w dzień. Dlatego pora na małą refleksję i to, żeby odpowiedzieć sobie na pytanie - "Czego nauczyły mnie te dwa tygodnie pisania?".

  1. Mogę osiągnąć cokolwiek, jeśli to lubię, ale nie polubię, jeśli nie sprawdzę - trzeba tylko zacząć.
  2. "Zrobione i dodane, jest lepsze niż doskonalone i niedodane" - perfekcjonizm bywa trudny do przezwyciężenia, a u mnie wiąże się z tym, że myślę "czy to jest wystarczająco dobre?", ale to nie ja sobie odpowiem na to pytanie, tylko Ty - jeśli przeczytasz wpis, jeśli go dodam.
  3. Codzienne dodawanie wpisu jest dobre dla przezwyciężenia oporu przed publikacją, albo przed nieustannym szlifowaniem wpisów, ale ma też minus - bywają chwile, gdy nie mam czasu na przygotowanie wpisu i wtedy pojawia się sytuacja, w której muszę zabezpieczyć się przed rutyną i dodaniem czegokolwiek dla samego dodania - rutyna zabija kreatywność, a pisanie to jednak akt kreacji.
  4. Pisanie bez planu, to pisanie chaotyczne i trudno się czyta. Dlatego powinienem określić dokładnie tematy, które chcę poruszyć - przygotować plan na cały tydzień, co ułatwi czytanie.
  5. Częste pisanie uaktywnia wspomnienia, ożywia pamięć i warto z tego korzystać!
  6. Ale takie "wolne" pisanie może zabić generalizowanie i racjonalizowanie. Chcę, żeby w moich słowach było więcej mnie, a mniej drugiej osoby, czy liczby mnogiej.
  7. Ostatni wniosek - nie potrafię jeszcze opowiadać historii, ale pragnę wyszlifować tę umiejętność, dlatego wrzuciłem sobie dodatkową lekturę "Whoever tells the best story wins" - Annette Simmons.

Trzeci tydzień przede mną. Jest plan do zrobienia i nowe umiejętności do zdobycia. Oby tylko czas pozwolił się rozwinąć.

Dziś stworzyłem też od nowa sekcję "O Mnie" jako pewien manifest i pokazanie kierunku w jakim chciałbym zmierzać z blogiem ProstyFacet.pl .

Przeczytaj także:

Dlaczego warto pisać bloga codziennie? Albo prowadzić dziennik…
Siadam do tego wpisu za pięć jedenasta. Wolałbym przymknąć oko, ale założenie było > 1 dzień = 1 wpis i[...]
Codzienny Bloger
Blog to skrót od weblog, czyli web + log (miejsce, w którym rejestrowane są zdarzenia na komputerze). Istnienie bloga nie ma[...]

O autorze

Irek Krajewski

Tworzę strony internetowe w Wordpressie w ikreacja.pl oraz startup technologiczny connectorio.com. Biegam, kocham taniec, czytam w jęz. angielskim i francuskim. Choć jestem inżynierem, zawsze interesował mnie człowiek i emocje. Prostego Facet stworzyłem właśnie po to, żeby je zgłębiać.

Wpisy z tej samej kategorii

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Weź BlogBook'a z najlepszymi wpisami

To 200 stron strategii i metod na radzenie sobie z emocjami i sposobów na konstruktywne myślenie w obliczu trudnych wyzwań. Zapisz się na listę mailową i odbierz swojego BlogBooka teraz!

>