prosty facet blog wpis

Decyzje

24 lipca

0  Komentarzy

Generał George S. Patton mawiał, że lepsza jest decyzja, której jesteś pewien na 80%, ale wdrożona z pełną mocą, niż odwlekanie decyzji dopóki będziesz miał 100% pewność.

 Dlaczego odwlekamy podejmowanie decyzji?
- dlatego, że decyzje pociągają za sobą odpowiedzialność.
Łatwiej jest odłożyć podjęcie decyzji na później.
Łatwiej powiedzieć sobie, że "potrzebuję na to więcej czasu."
Twój gadzi mózg tego potrzebuje! Twój wewnętrzny opór chce Cię do tego nakłonić, żeby nie ponosić konsekwencji działania.

Działanie wymaga wysiłku - energii fizycznej i emocjonalnej. Kiedyś nie było łatwo o niektóre podstawowe zasoby i Twój gadzi mózg miał za zadanie Cię chronić przed wydatkowaniem zasobów, które mogą się przydać później, ale dziś... mamy wszystko co trzeba i Twój gadzi mózg paradoksalnie chroni Cię przed nieokreślonymi, często wyimaginowanymi konsekwencjami.

Dlatego ćwicz się w szybkim podejmowaniu drobnych decyzji, a nie będziesz miał odruchu, by odkładać decyzje ważne i skomplikowane na później.
Osłabisz swój gadzi mózg, ale wyćwiczysz w sobie gotowość do brania odpowiedzialności za konsekwencje swoich działań.

Czy to oznacza, że masz szybko podejmować decyzje o zakupie nieruchomości na kredyt?
Nie! To znaczy, że podejmując szybko tysiące małych decyzji każdego miesiąca, będziesz miał wcześniej wyrobione zdanie na temat tego, gdzie, jaką nieruchomość i za ile planujesz kupić, ta decyzja nie będzie nagła, lecz będzie świadoma i odpowiedzialna.

Prawdziwi mężczyźni są konkretni i decyzyjni. Warto ćwiczyć w sobie ten "muskuł" decyzyjności.


O autorze

Irek Krajewski

Tworzę strony internetowe w Wordpressie w ikreacja.pl oraz startup technologiczny connectorio.com. Biegam, kocham taniec, czytam w jęz. angielskim i francuskim. Choć jestem inżynierem, zawsze interesował mnie człowiek i emocje. Prostego Facet stworzyłem właśnie po to, żeby je zgłębiać.

Wpisy z tej samej kategorii

Robiąc mniej, robimy więcej

Robiąc mniej, robimy więcej
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Weź BlogBook'a z najlepszymi wpisami

To 200 stron strategii i metod na radzenie sobie z emocjami i sposobów na konstruktywne myślenie w obliczu trudnych wyzwań. Zapisz się na listę mailową i odbierz swojego BlogBooka teraz!

>