nie ma sukcesu bez porażki

Chcesz być człowiekiem sukcesu… bez poniesienia porażki?

5 czerwca

My mężczyźni często dajemy się uwieść marzeniom o sukcesie, o nagrodach, o dostatku i przyjemnościach.

Kłopot w tym, że to tylko wizje końca, samych celów, bez spojrzenia na to wszystko co po drodze. A tak naprawdę najbardziej liczy się właśnie cała ta droga, liczy się wykonanie, obecność w procesie, który nierzadko jest trudny, mozolny, jest wyzwaniem.

Warto też pamiętać o tym, że efektem sukcesu często jest leniwienie, osiadanie na laurach, z kolei efektem klęski jest przebudzenie i konieczność przyjrzenia się sobie i światu na nowo, wyciągnięcia nowych wniosków.

Dlatego nie eliminujmy porażki z równania mającego zaprowadzić do sukcesu.I może warto się zastanowić nad... celebrowaniem niektórych porażek, nie tylko sukcesów?

O autorze

Irek Krajewski

Tworzę strony internetowe w Wordpressie w ikreacja.pl oraz startup technologiczny connectorio.com. Biegam, kocham taniec, czytam w jęz. angielskim i francuskim. Choć jestem inżynierem, zawsze interesował mnie człowiek i emocje. Prostego Facet stworzyłem właśnie po to, żeby je zgłębiać.

Wpisy z tej samej kategorii

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Weź BlogBook'a z najlepszymi wpisami

To 200 stron strategii i metod na radzenie sobie z emocjami i sposobów na konstruktywne myślenie w obliczu trudnych wyzwań. Zapisz się na listę mailową i odbierz swojego BlogBooka teraz!

>