9 grudnia

Warto mieć cele i kierunek do którego zmierzasz

Proste Cele

0  Komentarzy

Jesteśmy zdolni do bardzo wielu niezwykłych dokonań, do mobilizowania ogromnych pokładów energii, kiedy mamy cel.

Często ten cel narzuca nam życie, np. gdy spotyka nas niespodziewany wypadek, lub ktoś inny, ktoś ponad nami, kto planuje naszą pracę.
Takie cele też osiągamy, ale często nie są spójne z nami, bo nie wybraliśmy ich dla siebie. Ten świadomy proces, który sprawia, że o czymś zadecydowaliśmy całym sobą, jest nieodłączny dla utrzymania wysokiej motywacji w dłuższym czasie.

Wszystko zaczyna się od decyzji. Od chęci i świadomego ukierunkowania się na cel.

Ta część - decyzja, której realnych konsekwencji jeszcze nie znasz w chwili wyboru, to najbardziej przerażająca część. Wielu z nas się wycofuje, bo ciężko jest nam zostawić to, co może i do końca nie jest wygodne, ale już okiełznane i bezpieczne.

Wybór nowego celu oznacza wzięcie na siebie odpowiedzialności za wszelkie jego konsekwencje i oznacza, że czeka nas wysiłek, dopiero przekonamy się, czy damy temu radę. Tego się boimy.

Jednak nie ma się czego bać, to naturalna droga, którą musimy pokonać. Nie odkładaj tej podróży na później.

"Przestałem wreszcie szukać wymówek i zaczynać wszystko 'od jutra'. Jakież to było słabe to odkładanie wszystkiego na kolejny dzień." - Jerzy Górski

O autorze

Irek Krajewski

Tworzę strony internetowe w Wordpressie w ikreacja.pl oraz startup technologiczny connectorio.com. Biegam, kocham taniec, czytam w jęz. angielskim i francuskim. Choć jestem inżynierem, zawsze interesował mnie człowiek i emocje. Prostego Facet stworzyłem właśnie po to, żeby je zgłębiać.

Wpisy z tej samej kategorii

Robiąc mniej, robimy więcej

Zmęczenie decyzyjne

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Zapisz się na newsletter i otrzymaja eBooka!

Wraz z cotygodniowym newsletterem wyślę Ci BlogBook z wpisami z lat 2018-19.

>