prosty facet blog wpis

Bieganie jest czymś pierwotnym

9 stycznia

0  Komentarzy

Bieganie to coś, co robimy od co najmniej 2 milionów lat. Tak, bieganie jest czymś pierwotnym, co jest w nas. Dawno temu ludzie pierwotni biegali za zwierzyną, oczywiście dużo wolniej, ale używali także sprytu, aby otoczyć i dopaść zwierza.
Mamy to wbudowane w nasze geny.

Bieganie jest czymś naturalnym, to wolność.

Nawet dzisiaj bieganie jest czymś, co znacząco obniża ryzyko chorób wieńcowych, deprsji, nawet raka.

Ale czasem czynimy z tego sport wyczynowy, zamiast cieszyć się tym powiewem świeżością, którą daje bieganie w naturze, dla przyjemności.

O tym i o paru innych aspektach biegania opowiada Christoper McDougall, autor książki "Urodzeni biegacze". Opowiada o meksykańskim plemieniu Tarahumara, których członkowie są niezwykle wytrwałymi biegaczami, którzy potrafią z łatwością pokonywać dystanse ultramaratonów - 100, 150 km i więcej bez kontuzji i w dodatku prawie boso!

Tarahumara cieszą się bieganiem, doceniają te chwile, które dają im radość.

Warto obejrzeć.


O autorze

Irek Krajewski

Tworzę strony internetowe w Wordpressie w ikreacja.pl oraz startup technologiczny connectorio.com. Biegam, kocham taniec, czytam w jęz. angielskim i francuskim. Choć jestem inżynierem, zawsze interesował mnie człowiek i emocje. Prostego Facet stworzyłem właśnie po to, żeby je zgłębiać.

Wpisy z tej samej kategorii

Robiąc mniej, robimy więcej

Robiąc mniej, robimy więcej
{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Weź BlogBook'a z najlepszymi wpisami

To 200 stron strategii i metod na radzenie sobie z emocjami i sposobów na konstruktywne myślenie w obliczu trudnych wyzwań. Zapisz się na listę mailową i odbierz swojego BlogBooka teraz!

>