Magia relacji, magia wiedzy, opowieści i inspirujących historii

Wiedza i to, co przekazujemy z ust do ust, nauczanie, inspirujące opowieści są czymś niezwykłym, bo nie ubywa ich. Jeśli podzielisz się czymś, co wiesz, co zainspirowało Cię, przekażesz komuś historię, którą poznałeś, to nie sprawiasz tym, że coś Ci ubywa.

Zupełnie inaczej jest z zasobami fizycznymi, np. z jedzeniem. Jeśli podzielisz się z kimś połową chleba, to obaj macie po pół chleba, lecz nie cały bochen. Tobie ubyło pół bochenka chleba. Możesz podzielić się nim z kilkoma osobami, ale w końcu pojedyncza porcja stanie się tak, mała, że nie będziesz już go mógł rozsądnie podzielić.

Zasoby niefizyczne, informacje, mogą być przekazywane wielokrotnie, wielu ludziom, także z pokolenia na pokolenie, czyli w długim okresie czasu.

Dlatego przekaz ludzki podlega hojności. Powiedz to, co wiesz drugiemu człowiekowi, a teraz już obaj wiecie to samo, a co więcej możecie to obaj przekazywać następnym ludziom.

Warto pielęgnować relacje z drugim człowiekiem i być w tym hojnym, bo posiadają niezwykłą moc mnożenia tego, co przekazujesz.

Oczywiście warto, żeby przekaz był dobry, pozytywny, konstruktywny, ale to na pewno wiesz.

Fajne? Podziel się na

About the Author

Autor bloga ProstyFacet.pl. Tworzę strony internetowe w Wordpressie. Biegam, kocham taniec, czytam w jęz. angielskim i francuskim. Choć jestem inżynierem, zawsze interesował mnie człowiek.

>