Czego nauczysz się dzięki tańcowi – na przykładzie tanga argentyńskiego

Taniec jest jedną z piękniejszych a zarazem bardzo wyrafinowanych form obcowania z drugim człowiekiem i dzielenia się z nim emocjami.

Oto 11 rzeczy, których nauczysz się tańcząc tango argentyńskie lub tańcząc po prostu!

Co daje taniec, czego uczy?

 1. Uczy dobrego dotyku, przełamywania barier przed zbliżaniem się do drugiego człowieka, przy jednoczesnym poszanowaniu jego granic i sfery intymnej.
 2. Uczy słuchania sygnałów, które druga osoba przekazuje poprzez ciało, dzięki czemu budujesz dodatkową sferę wrażliwości na drugiego człowieka - nie tylko poprzez to, co słyszysz od niego w rozmowie, ale także przez uważność na jego ruch, mimikę.
 3. Tango uczy kultury osobistej i umiejętności obcowania z innymi ludźmi w sposób elegancki i z fasonem.
 4. Umożliwia nawiązanie kontaktu z osobami w innym wieku i o zupełnie innych doświadczeniach życiowych i pozwala nawiązać wspólny język dzięki tańcowi.
 5. Taniec daje ciału rozluźnienie i elastyczność, elegancką postawę i gibkość w ruchu, którą ciężko jest uzyskać ćwicząc np. sport siłowy, lub tylko jedną dyscyplinę sportu.
 6. Daje sprawność i dobrą koordynację ruchową oraz uczy “ekonomiczności” poszczególnych ruchów, doskonalenia ich w taki sposób, aby nie rozpraszając niepotrzebnie energii jak najdłużej tańczyć, bez kontuzji i z zachowaniem dużej energii.
 7. Uczy pokory oraz tego, że praca i nauka pod okiem mistrzów, jak i ćwiczenia w domu przynoszą wymiernie, długoterminowe rezulaty.
 8. Kształci słuch i muzykalność oraz poczucie rytmu.
 9. Uczy jak w sposób konstruktywny brać emocje z muzyki i przekazywać je w pięknej formie, dzięki czemu wiesz jak przetwarzać energię emocjonalną na ruch, a to może się przydać także gdy przeżywasz inne emocje.
 10. Uczy umiejętności świadomego wzbudzania swojej atrakcyjności przy jednoczesnym zachowania swoich granic i potrzeb.
 11. Taniec uczy właściwej pewności siebie, która wynika z bycia sobą, z charyzmy, a nie z udawania kogoś, kim się nie jest.

W tańcu, a zwłaszcza w tangu argentyńskim możesz sobie pozwolić na luksus bycia sobą!

Fajne? Podziel się na

About the Author

Autor bloga ProstyFacet.pl. Tworzę strony internetowe w Wordpressie. Biegam, kocham taniec, czytam w jęz. angielskim i francuskim. Choć jestem inżynierem, zawsze interesował mnie człowiek.

>