Zmiany, zmiany, ciągłe zmiany. Sprzątanie na blogu.

Blog ProstyFacet tworzę z założeniem, że "lepsze jest zrobione, niż doskonałe" i małe zmiany, nieustanne eksperymentowanie i udoskonalanie jest drogą do perfekcji.

Tak przy okazji polecam zapoznanie się z japońską filozofią małych kroków - "kaizen".

W najbliższych dniach znowu zmieniam oblicze bloga. Wraz z wyzwaniem co-dzienny bloger narzuciłem sobie konieczność dodawania jednego wpisu dziennie i...

...kilka rzeczy się sprawdziło, a kilka się nie sprawdziło.

książka filozofia kaizen

Książka "Filozofia Kaizen, Jak mały krok może zmienić twoje życie." - Robert Maurer

- sprawdziło się to o tyle, że przełamałem strach przed pisaniem i złapałem w pisaniu tzw. "flow", czyli stan, kiedy jestem skoncentrowany tylko na tym, co robię w danej chwili, a całe ciało mi to ułatwia (nie rozpraszam się, nie myślę "ile jeszcze..." itd.).
- nie sprawdziło się o tyle, że wpisy są chaotyczne, strona główna zbyt skomplikowana i sprawia, że ten, kto odwiedza blog może łatwo się zgubić.
- nie sprawdza się na dłuższą metę, bo zależy mi daniu Tobie wartości, a nie pisaniu "ot tak" bez większego przygotowania, zebrania materiałów (na co nie mam czasu, gdy czuję się przymuszony do codziennego pisania), bez czasu na uspokojenie, refleksję i planowanie, którego też potrzebuję - nie chcę tworzyć wpisów tymczasowych, tylko wpisy, który coś zmienią w Tobie i pozwolą także mi utrwalić zmiany we mnie dzięki temu, że je opisuję.

Najważniejsze > Nadal będę pisał na blogu codziennie. Aczkolwiek nie zawsze będą to wpisy, ale uaktualnienia do różnych sekcji - np. wyzwania/cele, czy źródła wiedzy, z której czerpię.

Co się zmieni?

Zmiany w strukturze

​Nowa strona główna - prosta i przedstawiająca treści, które polecam Tobie - Drogi Mężczyzno, który szukasz siebie tak, jak ja i chcesz doskonalić każdego dnia.

Zaczytałem się ostatnio w książkach opisujących triki marketingu internetowego i... muszę przyznać, że jedyne co z tego wyszło na tę chwilę, to nadmierne rozbuchanie mojego ego i wciskanie na stronę główną opisów, które nikogo nie obchodzą, nadmierne pisanie o sobie, w pierwszej osobie, podczas, gdy to nie jestem ja, bo ja mam w sobie wiele pokory i tak naprawdę nie mam sukcesu, idę do przodu mimo wielu porażek, często spotykam się z "nie" na swojej drodze i mam nadal mało wiary w siebie.

Ze strony głównej znikają Moje Wyzwania, bo są moje, a dla Ciebie ważne jest chyba przede wszystkim to, co Ty możesz osiągnąć.
Trafią do menu wyzwania i część z nich odpersonalizuję, tak aby proponować Wam wyzwania, które możemy robić wspólnie i wymieniać się doświadczeniami.

Eliminacja

Kasuję, albo ustawiam jako prywatne te wpisy, które uważam za nic nie wnoszące do tematyki bloga, albo takie, które były napisane bez serca.

Osobiste

Przygotowałem już kategorię wpisów osobiste i... czas zmierzyć się z tym, co prawdziwe i bardzo bolesne zarazem - z trudnymi doświadczeniem rozwodu i walki o dziecko, którymi tak naprawdę żyję - w sferze emocjonalnej są to największe dla mnie wyzwania.
Chcę się tym podzielić, bo udaje mi się przez to przechodzić w miarę sensownie, a myślę, że wiele osób może mieć podobne problemy.

Męskość

Tematyką bloga będzie przede wszystkim odbudowa swej wewnętrznej męskości i na tym temacie skupię się przede wszystkim. 

Poza tym...

Dalsze ciągłe doskonalenie, dużo cierpliwości z mojej strony i zwiększenie zakresu czytelników, dotarcie do nowych odbiorców, żeby było dla kogo pisać, z kim rezonować i dawać impuls do zmian na lepsze!

Trzymajcie się Panowie!
I.K.

Ilustracja tytułowa: Pan Xiaozhen - Prefektura Kumamoto, Japonia / Unsplash

Fajne? Podziel się na

About the Author

Autor bloga ProstyFacet.pl. Tworzę strony internetowe w Wordpressie. Biegam, kocham taniec, czytam w jęz. angielskim i francuskim. Choć jestem inżynierem, zawsze interesował mnie człowiek.

>