Dobry sposób na odbudowanie pewności siebie

Większość ludzi walczy w swojej głowie z jedną z dwóch myśli, które powodują destrukcyjny dialog wewnętrzny:

  • “nie jestem dość dobry/-a”,

  • “co się stanie, jeśli ludzie mnie odrzucą”.

To negatywne myśli, które są zdecydowanie niepomocne i są przekonaniami na własny temat, które wynikają ze przykrych doświadczeń z przeszłości.

Oprócz tego, w naszych głowach nieustannie trwa dialog wewnętrzny, który niełatwo uciszyć. Nasz wewnętrzny głos polemizuje z tym, co myślimy na prawie każdy temat.

W jaki sposób się od tego odciąć i zacząć żyć lepiej już teraz, z dużo mniejszym ciężarem wewnętrznym?

Odpowiedź jest bardzo prosta:

  • Wystarczy, że zawrzesz ze sobą pakt polegający na tym, że przestajesz słuchać każdej myśli, która Cię osłabia, albo starasz się wyeliminować możliwość zaistnienia okoliczności, które powodują takie myśli.

To uniwersalna i piękna w swojej prostocie zasada, która sprawi (jeśli będziesz jej przestrzegać), że zyskasz więcej pewności siebie, a wszystko dlatego, że odetniesz się od większości nieproduktywnych myśli, które generują niepomocne, lub wręcz negatywne przekonania na temat siebie.

Kim różni się człowiek pewny siebie od niepewnego? Brakiem przekonania o własnej sile. Dopuszczaniem do siebie myśli, które go osłabiają.

To Ty definiujesz przekonania na temat siebie.

Dlatego masz pełny wpływ na to kim chcesz się stać.

Fajne? Podziel się na

About the Author

Autor bloga ProstyFacet.pl. Tworzę strony internetowe w Wordpressie. Biegam, kocham taniec, czytam w jęz. angielskim i francuskim. Choć jestem inżynierem, zawsze interesował mnie człowiek.

>